Rzecznik prasowy
Informujemy, że od 01.04.2021 roku strona www.zielona-gora.po.gov.pl zawiera tylko treści archiwalne.

Aktualna strona internetowa Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze  znajduje się pod adresem

https://www.gov.pl/web/po-zielona-gora/rzecznik-prasowy

ZAPRASZAMY

 


Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze
nie udziela porad prawnych,
nie odpowiada na pytania prawne
oraz nie jest komórką interwencyjną w indywidualnych sprawach obywateli.(Uprzejmie informujemy, że umieszczane na naszej stronie zdjęcia
  nie stanowią materiału dowodowego  w sprawie)


 • NOWY ADRES STRONY INTERNETOWEJ PROKURATURY OKRĘGOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

  Dodano: 2021-04-06

  Informujemy, że od 01.04.2021 roku strona internetowa Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze www.zielona-gora.po.gov.pl zawiera tylko treści archiwalne.

  Aktualna strona internetowa Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/po-zielona-gora

  ZAPRASZAMY

 • Komunikat Rzecznika Prasowego

  Dodano: 2021-03-03

  W dniu 3 marca br. rzecznik prasowy tut. prokuratury nie będzie obecny - informacja o osobie zastępującej rzecznika na stronie www. prokuratura, w zakładce rzecznik prasowy.

 • ARESZT TYMCZASOWY DLA MĘŻCZYZNY PODEJRZANEGO O CZYNY PEDOFILSKIE

  Dodano: 2021-01-12

  Żary. W związku z licznymi zapytaniami dziennikarzy informuję : Dzisiaj tj.12.01.2021 r.  Sąd Rejonowy w Żarach uwzględnił wniosek Prokuratora Rejonowego w Żarach o zastosowanie aresztu tymczasowego na okres 3 m-cy wobec 57 letniego mężczyzny - mieszkańca jednej z miejscowości powiatu żarskiego, podejrzanego o dokonanie trzech czynów.

  Prokurator Rejonowy w Żarach przedstawił podejrzanemu zarzuty dokonania następujących czynów :

 • KOMUNIKAT RZECZNIKA PRASOWEGO

  Dodano: 2020-12-30

  Zielona Góra.  W ostatnich dniach w mediach pojawiły się komunikaty o ujawnieniu w noc wigilijną w jednym z mieszkań w Zielonej Górze zwłok 41 letniego mężczyzny. Z przekazów medialnych miało wynikać, że zgon mógł być spowodowany udziałem osób drugich.

  Informuję więc, że w wyniku przeprowadzonej na polecenie Prokuratora Rejonowego w Zielonej Górze sekcji zwłok mężczyzny biegły medyk sądowy stwierdził, że zgon mężczyzny miał charakter nagły i był wynikiem krwotoku wywołanego z przyczyn chorobowych. Wykluczono tym samym, aby do śmierci mężczyzny przyczyniły się inne osoby.

 • ZASTOSOWANY ARESZT TYMCZASOWY WOBEC PODEJRZANEGO O PRZESTĘPSTWA P-KO WOLNOŚCI SEKSUALNEJ

  Dodano: 2020-11-18

  Zielona Góra. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze prowadzi śledztwo p-ko 28 letniemu mężczyźnie, któremu zarzucono dokonanie przestępstw polegających na utrwalaniu i przechowywaniu treści pornograficznych z udziałem małoletnich - art. 202 par. 4 kk i art. 202 par. 4 a kk.
  16 listopada br. sąd uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 m-cy.
  Informację powyższą publikujemy z uwagi na liczne pytania przedstawicieli mediów.

  Informujemy jednocześnie, że z uwagi na dobro śledztwa, w tym zwłaszcza dobro małoletnich nie przewidujemy obecnie przekazywania informacji o szczegółach tego śledztwa.

  Zbigniew Fąfera - rzecznik PO

 • KOMUNIKAT RZECZNIKA PRASOWEGO

  Dodano: 2020-11-12

  W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i z uwagi na potrzebę zapewnienia ochrony przed ewentualnymi zakażeniami informujemy, że wszelkie informacje nt. prowadzonych postępowań udzielane będą przedstawicielom mediów, w tym stacjom telewizyjnym jedynie drogą mailową lub telefonicznie.

 • KOMUNIKAT RZECZNIKA PRASOWEGO

  Dodano: 2020-10-22

  W dniach 23.10.2020 - do 09.11.2020 rzecznik prasowy tut. prokuratury nie będzie obecny.
  Nie będzie aktywny również w tym czasie adres mailowy rzecznika.
  W oznaczonym wyżej czasie rzecznika zastępować będzie Pan prokurator Łukasz Wojtasik - tel. kontaktowy 503 056 048 -  adres mailowy : sekretariat@zielona-gora.po.gov.pl.

  Przypominam również, że w związku z wprowadzonym w prokuraturach zmianowym systemem pracy termin udzielania odpowiedzi może ulec opóźnieniom.

  Zbigniew Fąfera - rzecznik PO

 • KOMUNIKAT RZECZNIKA PRASOWEGO

  Dodano: 2020-08-18

  Z powodu zaplanowanego urlopu wypoczynkowego rzecznik prasowy tut. prokuratury nie będzie obecny w okresie od 24.08 - 13.09.br.
  W tym czasie  przewidziano zastępstwa rzecznika :

  w okresie od 24.08 - 30.08.
  br. - rzecznika zastępować będzie Pani prokurator Ewa Grześkowiak - tel. kontaktowy - 508 180 446
  w okresie od 31.08 - 13.09. br. - rzecznika zastępować będzie Pan prokurator Łukasz Wojtasik - tel. kontaktowy - 503 056 048      

 • KOMUNIKAT RZECZNIKA PRASOWEGO

  Dodano: 2020-07-21

  W dniach 24 - 31 lipca br. rzecznik prasowy tut. prokuratury nie będzie obecny. Wyjątkowo w okresie tym rzecznika zastępować będzie Pani prokurator Ewa Grześkowiak.
  Telefon kontaktowy do osoby zastępującej rzecznika - 508 180 446. Adres mailowy : egrzeskowiak@zielona-gora.po.gov.pl

 • KOMUNIKAT O NIEOBECNOŚCI RZECZNIKA PRASOWEGO

  Dodano: 2020-06-30

  W dniach 1 lipca - 10 lipca br. rzecznik prasowy tut. prokuratury nie będzie obecny (urlop). Informacja o osobie zastępującej rzecznika podczas jego nieobecności w zakładce "rzecznik prasowy".

Strona: