POTRĄCIŁ POLICJANTA PODCZAS PRÓBY UCIECZKI

Dodano: 2013-12-16

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 16 lipca 2013 r. w jednej z miejscowości w powiecie żarskim, dopuścił się czynnej napaści na wykonującego czynności służbowe funkcjonariusza Policji, w ten sposób, że uciekając samochodem, w czasie manewru zawracania usiłując uciec, potrącił funkcjonariusza, który doznał obrażeń ciała w postaci rany szarpanej części grzbietowej uda oraz skręcenia stawu skokowego, które to obrażenia naruszyły czynności ciała na czas poniżej 7 dni.

W toku przeprowadzonego postępowania ustalono, że w dniu 16 lipca 2013 r. funkcjonariusze CBŚ wykonywali czynności służbowe w związku z zatrzymaniem oskarżonego. Funkcjonariusze podjęli decyzję o jego zatrzymaniu. Dwaj funkcjonariusze ubrani w kamizelki taktyczne z napisem "Policja" podeszli do pojazdu, w którym siedział oskarżony, natomiast inni funkcjonariusze Policji asekurowali ich znajdując się w samochodzie z włączonymi sygnałami świetlnymi.

Po okrzyku "Policja" funkcjonariusze zaczęli otwierać drzwi pojazdu, wówczas oskarżony odpalił samochód i ruszył. W trakcie tego manewru doszło do potrącenia pokrzywdzonego, który doznał obrażeń ciała w postaci rany szarpanej części grzbietowej uda oraz skręcenia stawu skokowego.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna przyznał się do zarzucanego jemu czynu i złożył wyjaśnienia.

W Prokuraturze Rejonowej w Żarach od początku roku zarejestrowano 2 sprawy, których przedmiotem były przestępstwa z art. 223 par. 1 kk (użycie broni palnej, noża lub środka obezwładniającego, lub dopuszczenie się czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego podczas pełnienia obowiązku służbowego).

Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat./AP

Czytaj więcej:

- w Ciekawie...nie tylko o prawie:

-Przemoc
- Jest przejawem negatywnych relacji zachodzących pomiędzy jednostkami ludzkimi, pomiędzy zespołem ludzi, a jednostką lub pomiędzy zespołami ludzkimi. Polega na stosowaniu siły lub groźbie jej zastosowania. W zasadzie każde zachowanie agresywne wobec innego człowieka jest formą przemocy, a typowym jej skutkiem są bardzo różne i występujące z różnym nasileniem przejawy destrukcji fizycznej i psychicznej u ofiary. Więcej