AKT OSKARŻENIA WOBEC DYREKTORA DOMU DZIECKA
Dodano: 2014-11-18
Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 58-letniemu mężczyźnie, uprzednio zatrudnionemu w charakterze dyrektora Domu Dziecka.
Oskarżonemu zarzucono, że w nocy z 17 na 18 sierpnia 2014 r., wykorzystując bezradność małoletniego pokrzywdzonego z uwagi na jego stan upojenia alkoholowego, doprowadził go do poddania się innej czynności seksualnej, dotykając go rękoma po udach i po pośladkach.
Prokurator oskarżył mężczyznę również o to, że tej samej nocy i miejscu rozpijał małoletnich, dwukrotnie dostarczając im alkohol.
Po spożyciu alkoholu jeden z pokrzywdzonych źle się poczuł i zaczął wymiotować. Z uwagi na stwierdzony stan zdrowia małoletniego - w tym stan nietrzeźwości - wychowawcy wezwali pogotowie, które przyjechało i udzielono pomocy w/w.
Ponieważ przybyły lekarz pogotowia stwierdził ciężki stan zdrowia małoletniego pokrzywdzonego lekarz zadecydował o zabraniu go do szpitala. Czynności na miejscu podjęli również wezwani policjanci.
20 sierpnia 2014 r. oskarżony wezwał do swojego gabinetu pokrzywdzonych - małoletnich. W trakcie rozmowy z nimi namawiał ich, by w razie jakichkolwiek przesłuchań przedstawiali jedną "wersję", z której wynikać miało, ze sami spożyli znaleziony przez siebie alkohol i by wykluczyli, ze częstowani byli alkoholem przez niego.
Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Nowej Soli Wydział Karny z siedzibą we Wschowie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.
Prokurator przedstawił oskarżonemu zarzut doprowadzenia bezbronnej osoby do poddania się innej czynności seksualnej, za co grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat./AP
Czytaj więcej:
- w Ciekawie...nie tylko o oprawie:
Molestowanie seksualne dzieci
Hasła "molestowanie" czy "molestowanie seksualne" na próżno szukać w wydanej w 2000 r. Wielkiej Encyklopedii Prawa. Nie powinno to dziwić, albowiem w języku polskim "molestowanie" tradycyjnie oznaczało takie zachowania, jak: prośby natrętne, zanudzanie prośbami czy naprzykrzanie się [por. Leksykon PWN, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, W-wa 1972, s. 725]. Taką samą definicję znajdujemy w Słowniku wyrazów i zwrotów obcojęzycznych Władysława Kopalińskiego. Przy okazji tej lektury możemy też dowiedzieć się, że łacińskie "moles" to po prostu ciężar, a "molestare" to tyle, co "być ciężarem, kłopotem" [Wł. Kopaliński, Słownik wyrazów i zwrotów obcojęzycznych, Wyd. Wiedza Powszechna, W-wa 1970 s. 495]. Więcej