20-LATEK OSKARŻONY O KRADZIEŻ SAMOCHODU NA TERENIE BELGII
Dodano: 2014-12-02
Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie.
Oskarżony w nocy z 9 na 10 kwietnia 2014 r. w miejscowości Dendermonde na terenie Belgii, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi nieustalonymi osobami, po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń technicznych w postaci zabezpieczenia elektronicznego oraz wyłamaniu wkładki stacyjki zapłonowej w kolumnie kierowniczej, dokonał kradzieży samochodu marki Volkswagen Candy o wartości 23 000 zł, na szkodę obywatela tego kraju.
Mężczyzna na wniosek prokuratora, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Po 3 miesiącach w/w środek zapobiegawczy został zamieniony na dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju.
Sprawcy grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. W Prokuraturze Rejonowej w Krośnie Odrzańskim w 2014 r. zarejestrowano 97 spraw z art. 279 § 1 kk penalizującego przestępstwo kradzieży włamaniem. /jcz
Zobacz także;
- w Ciekawie..nie tylko o sprawie:
Kradzieże samochodów -Mają swój rytm roczny, tygodniowy i dobowy. W ciągu roku nasilenie kradzieży tego rodzaju występuje od sierpnia do grudnia, a najwięcej ich zdarza się w październiku. więcej..
Areszt tymczasowy -Jest izolacyjnym środkiem przymusu stosowanym w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania karnego. Areszt tymczasowy nie jest - wbrew rozpowszechnionemu przekonaniu - karą i nie zastępuje kary, jakkolwiek po jej orzeczeniu zaliczany jest na poczet kary już odbytej. Jedynym dopuszczonym przez prawo wyjątkiem od wskazanego tu celu stosowania aresztu tymczasowego i innych środków zapobiegawczych jest zapobieżenie popełnieniu przez oskarżonego [podejrzanego] nowego, ciężkiego przestępstwa. Uzasadnia to np. zastosowanie aresztu wobec znanego, przyznającego się do czynu sprawcy usiłowania pozbawienia życia innej osoby czy zdeterminowanego podpalacza, którego zachowanie świadczy o zamiarze konsekwentnej realizacji zbrodni. więcej..
Dozór Policji -Podobnie, jak inne środki zapobiegawcze, można go stosować w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, a wyjątkowo także w celu zapobiegnięcia popełnieniu przez oskarżonego nowego, ciężkiego przestępstwa i tylko wówczas, gdy zebrane dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo, że podejrzany popełnił zarzucane mu przestępstwo. więcej..