38-LATEK ŚMIERTELNIE POTRĄCONY PRZEZ POCIĄG
Dodano: 2014-12-10
Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o zdarzeniu, do którego doszło w dniu dzisiejszym tj. 10.12.2014 r. na dworcu PKP w Świebodzinie.
Z dotychczasowych ustaleń wynika, że około godziny 2.30 w nocy na końcu peronu nr 2 dworca PKP w Świebodzinie ujawniono zwłoki mężczyzny leżącego tak, iż jego głowa znajdowała się przy krawędzi peronu. Oględziny wykazały, iż posiadał on rozległe obrażenia głowy oraz lewej części tułowia.
Ustalono, iż informację o znalezieniu zwłok dyżurnemu ruchu przekazali maszyniści dwóch przejeżdżających w tym czasie przez teren dworca pociągów.
Prawdopodobnie przyczyną wypadku mogło być potrącenie mężczyzny znajdującego się na krawędzi peronu przez przejeżdżający skład pociągu.
Ustalono, iż w czasie gdy mogło dojść do zdarzenia torem przyległym do peronu przejeżdżało siedem składów.
Prokurator przeprowadził oględziny miejsca zdarzenia oraz zwłok, które zabezpieczono następnie w celu wykonania sekcji.
O ewentualnych kolejnych ustaleniach w sprawie poinformujemy w odrębnych komunikatach. /jcz
ZOBACZ TAKŻE;
- w Ciekawie..nie tylko o prawie:
- Sekcja zwłok -Właściwiej należałoby powiedzieć sądowo-lekarska sekcja zwłok, albowiem do tego rodzaju badania zwłok ludzkich odnoszą się przytoczone tu uwagi. Proponowane przez różnych autorów definicje można podsumować następująco: sądowo-lekarska sekcja zwłok to otwarcie i zbadanie co najmniej trzech jam ciała tj. czaszki, klatki piersiowej i szyi oraz jamy brzusznej w celu ustalenia przyczyny śmierci, jej charakteru i związku przyczynowego z działaniem innych osób. więcej..
- Oględziny miejsca zdarzenia -Oględziny miejsca zdarzenia Zwrot "Już starożytni ..." pasuje do tematyki oględzinowej wyjątkowo dobrze. Faktycznie, jak podaje prof. Brunon Hołyst, już w Starożytnym Egipcie powoływano w razie potrzeby specjalne komisje do prowadzenia oględzin miejsca zdarzenia oraz do zabezpieczania i oceny śladów [P. Horoszowski, Niewłaściwe tendencje we współczesnej kryminalistyce, Problemy Kryminalistyki 1957 nr 10, s. 512]. Co ciekawe, protokoły oględzin z tamtego okresu wskazują na pewne elementy łączenia oględzin z eksperymentem i z drobiazgową dokładnością opisują te czynności śledcze. więcej..