37-LATEK OSKARŻONY O ZMUSZANIE POKRZYWDZONEJ DO SPOŻYCIA ALKOHOLU I OBCOWANIE PŁCIOWE SPOWODOWANE JEJ BRAKIEM ŚWIADOMOŚCI

Dodano: 2018-01-12

Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37 letniemu mężczyźnie.
Oskarżonemu zarzucono że 12 marca 2017 roku w Zielonej Górze w jednym z mieszkań, stosując przemoc wobec pokrzywdzonej, przytrzymując  za głowę i szyję zmusił ją do spożycia alkoholu w postaci whisky z colą, a następnie podczas tego samego zdarzenia i w tym samym mieszkaniu, wykorzystując bezradność pokrzywdzonej spowodowaną brakiem świadomości wynikającym z upojenia alkoholem, doprowadził ją do obcowania płciowego.
 
Jak ustalono, pokrzywdzona dzień wcześniej, w godzinach wieczornych wraz ze swoimi znajomymi przyjechała do Zielonej Góry do mieszkania oskarżonego i wraz z nimi spożyła dwa drinki, a następnie zamówioną  taksówką  wszyscy udali się na dyskotekę. W  klubie pokrzywdzona nie spożywała żadnego alkoholu. Około godziny 3:00 nad ranem pokrzywdzona wraz ze znajomymi powróciła do mieszkania oskarżonego i wówczas spożyła podaną jej  jako witaminę - tabletkę.  Ponieważ pokrzywdzona po przyjęciu tabletki odmówiła spożycia alkoholu oskarżony używając siły fizycznej , zaczął jej wówczas na siłę wlewać drinki do ust przytrzymując jej  głowę.
 
Pokrzywdzona straciła świadomość, a gdy po jakimś czasie obudziła się ,  stwierdziła na swoim ciele ślady po ugryzieniu, odciśnięte palce, zadrapania i siniaki . Po powrocie do domu pokrzywdzona o przebiegu zdarzenia oraz podejrzeniach, iż mogła zostać zgwałcona opowiedziała rodzicom.
 
Biegi w wydanej opinii  stwierdzili że doszło do obcowania płciowego.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego 37-letni mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu przestępstw.
 
Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, art.198 kto, wykorzystując bezradność innej osoby lub wynikający z upośledzenia umysłowego lub choroby psychicznej brak zdolności tej osoby do rozpoznania znaczenia czynu lub pokierowania swoim postępowaniem, doprowadza ją do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8./jcz