ZAZDROSNY MĄŻ UDERZYŁ ŻONĘ WAŁKIEM W GŁOWĘ, A NASTĘPNIE UGODZIŁ JĄ NOŻEM W SZYJĘ
Dodano: 2011-11-29
Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 61-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w sierpniu 2011 r. w jednej z podzielonogórskich miejscowości, groził swojej żonie pozbawieniem życia, a następnie ugodził ją nożem w szyję powodując ranę kłutą z masywnym krwotokiem, jednak zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na udzielenie pokrzywdzonej pomocy medycznej.
Jak ustalono, tamtego dnia oskarżony po spożyciu alkoholu zaczął robić żonie sceny zazdrości. Po uspokojeniu się małżeństwo pojechało na działkę, gdzie spożywali alkohol. Stamtąd udali się do znajomej, a następnie do matki pokrzywdzonej. W drodze powrotnej do domu 61-latek awanturował się z żoną o jej kontakty towarzyskie ponownie robiąc jej sceny zazdrości, przy czym zachowywał się coraz bardziej agresywnie. Małżonkowie kłócili się na temat, ich dotychczasowego życia małżeńskiego.
W pewnym momencie oskarżony zepchnął żonę z roweru w krzaki powodując jej upadek. Kobieta obawiając się męża zaczęła uciekać. Mężczyzna dogonił ją jednak, po czym zaczął wykręcać jej szyję, twierdząc, iż skręci jej kark. Pokrzywdzonej udało się uwolnić. Po chwili mąż uspokoił się i wrócili do domu.
Po powrocie sprawca nadal robił żonie wyrzuty dotyczące jej pracy w Niemczech i kontaktów towarzyskich z Niemcami. Przeglądał jej notes, dopytując się, co ją łączy z mężczyznami, których dane ma zapisane w notesie. Małżonkowie nadal kłócili się na temat ich dotychczasowego wspólnego życia.
W pewnym momencie mężczyzna stwierdził, iż jego żona ma posłać wersalkę. Polecenie to zdziwiło ją, albowiem razem nie spali. Kiedy pokrzywdzona siedziała na wersalce jej mąż poszedł do kuchni skąd zabrał wałek do ciasta i nóż kuchenny. Po powrocie od razu uderzył żonę wałkiem w głowę, a po chwili ugodził ją nożem w szyję.
Z zachowania sprawcy wynikało, iż ponownie chce ugodzić pokrzywdzoną nożem, albowiem mówił, do niej, iż potnie ją na kawałki, a potem sam się zabije. Kobieta prosiła, aby mąż jej nie dobijał i żeby jej pomógł. Początkowo sprawca nie chciał wzywać pomocy, mówił do żony, aby konała. W końcu po naleganiach pokrzywdzonej mężczyzna zadzwonił na pogotowie mówiąc, iż zabił żonę oraz, aby wezwali policję.
Oczekując na przyjazd pogotowia sprawca nie pomagał żonie opatrzyć rany.
Pogotowie zabrało kobietę do szpitala, gdzie została poddana operacji.
Po zatrzymaniu oskarżony został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, które to badanie wykazało zawartość 0,76 promila alkoholu.
Powołany w sprawie biegły lekarz stwierdził, iż obrażenia jakich doznała pokrzywdzona zagrażały realnie jej zdrowiu i życiu.
Przesłuchana w charakterze świadka zeznała zgodnie z ustalonym stanem faktycznym. Dodała przy tym, iż obawia się swojego męża i jest przekonana, że mężczyzna chciał ją zabić.
Oskarżony podczas przesłuchań zaprzeczył, aby chciał żonę zabić, twierdząc, iż gdyby chciał to zrobić, to już by nie żyła...
Na wniosek prokuratora sprawca trafił do aresztu.
Grozi mu kara od 8 do 15 lat, 25 lat pozbawienia wolności albo nawet dożywocie. /jcz
zobacz także:
-w Ciekawie...nie tylko o prawie :
Rany- Są jednym z typowych następstw urazu mechanicznego na organizm żywy. Ich istotą jest przerwanie anatomicznej ciągłości tkanki. W przypadku skóry dochodzi do uszkodzenia jej wszystkich trzech zasadniczych warstw. Urazy poważniejsze zwykle nie ograniczają się do powłok skórnych, lecz prowadzą do większego lub mniejszego uszkodzenia lub zniszczenia narządów wewnętrznych. czytaj więcej ..
Rany kłute - diagnozowanie - Są typowym następstwem mechanicznego działania narzędzi ostrokończystych lub kończystych typu bagnet czy widły na tkankę człowieka. Rana kłuta może też powstać od pchnięcia czubkiem noża. W toku śledztwa przedmiotem badania rany tego rodzaju jest w pierwszej kolejności ustalenie narzędzia, od jakiego powstała. W niektórych przypadkach może to nie być łatwe, gdyż rana kłuta może na pierwszy rzut oka przypominać postrzałową. czytaj więcej..
Zabójstwo -Polskie prawo karne odróżnia zabójstwo typu podstawowego, zabójstwo kwalifikowane oraz zabójstwo w typie uprzywilejowanym. Kryteriami rozróżniania poszczególnych typów są w szczególności: sposób pozbawienia życia ofiary, motywacja, jaką kierował się sprawca i inne szczególne okoliczności, w tym wielość ofiar czy wcześniejsze skazanie za zabójstwo. czytaj więcej..