PODRABIAŁ NA KOMPUTERZE ZAŚWIADCZENIA Z ZAKRESU TECHNIKI BUDOWLANEJ, KURSÓW ZAWODOWYCH I UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY
Dodano: 2012-06-11
Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 69-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w 2011 r. w Lesznie co najmniej dwukrotnie podrobił dokumenty w postaci Książki Operatora Maszyn, zaświadczenia o ukończeniu kursu operatora i obsługi rusztowań budowlano - montażowych, na obsługę i eksploatację rusztowań oraz świadectwa z pozytywnym wynikiem sprawdzianu na uprawnienia operatora rusztowań dla dwóch różnych osób, poprzez wytworzenie ich przy użyciu komputera i oprogramowania.
Ustalono nadto, że oskarżony w okresie od 2009 r. do 2011 r. podrabiał także takie dokumenty jak Zaświadczenie o ukończeniu kursu pedagogicznego dla wykładowców i instruktorów praktycznej nauki zawodu, a także zaświadczenie o ukończeniu szkolenia specjalistycznego - udzielania pierwszej pomocy.
Oskarżony przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.
Prokurator wniósł o skazanie go na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 3 lat próby oraz przepadek dowodów rzeczowych.
Oskarżonemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. /jcz
zobacz także:
- w Ciekawie..nie tylko o prawie:
- Fałszerstwo dokumentu - Słowo "dokument" w rozumieniu powszechnym nie jest jednoznaczne, a dostępne słowniki wymieniają co najmniej jego sposobów rozumienia. Dokumentem w znaczeniu prawnym jest pisemne oświadczenie woli w postaci graficznych znaków słownych opatrzone własnoręcznym podpisem oraz oświadczenie woli złożone w formie elektronicznej, opatrzone podpisem elektronicznym. Ta ostatnia forma oświadczenia woli zyskała status dokumentu od momentu wejścia w życie przepisów ustawy o podpisie elektronicznym. Bardziej tradycyjne definicje dokumentu ograniczają się do stwierdzenia, że dokument to po prostu zapis informacji mających znaczenie prawne. Poniższe uwagi odnoszą się do takiego właśnie sposobu pojmowania dokumentu.czytaj więcej..
- Wyrok bez rozprawy -Całe dziesiątki lat polscy widzowie amerykańskich filmów kryminalnych intrygowani byli specyficznym dla tego kraju sposobem orzekania w sprawach karnych - ugodą pomiędzy prokuratorem a przyszłym oskarżonym. Niezależnie od różnorakich zastrzeżeń podnoszonych pod adresem takiego sposobu kończenia śledztwa, jednemu nie można było zaprzeczyć: nawet najbardziej skomplikowane sprawy kończyły się znacznie szybciej i były mniej kosztownie niż wynikało to z polskich doświadczeń. czytaj wiecej..