UDERZAŁ KOTEM O PODŁOGĘ. DO ŻONY I CÓRKI KRZYCZAŁ, ŻE ZROBI Z NIMI TO SAMO
Dodano: 2012-11-02
Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 56-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 26.10.2012 r. będąc w stanie nietrzeźwości wszczął awanturę, w trakcie której groził zabójstwem i znieważał żonę i córkę. Podczas tej awantury podejrzany kopnął kota znajdującego się w mieszkaniu a należącego do 2,5 rocznej wnuczki. Następnie chwycił tego kota i kilkakrotnie uderzył nim o podłogę. Krzyczał przy tym do żony i córki, ze z nimi zrobi to samo.
Po awanturze zabrał kota i wyniósł go w okolice zabudowań. Na miejsce zdarzenia przybyli funkcjonariusze policji, którzy odnaleźli martwego kota z licznymi obrażeniami.
Wszczęto postępowanie, w toku którego ustalono, że podejrzany znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną i córką w okresie od 1.08.2012 do 26.10.2012 r.
Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad członkami rodziny popełniony w warunkach recydywy oraz zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzęciem.
Prokurator wystąpił z wnioskiem do Sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Żarach zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.
O kolejnych ustaleniach będziemy informowali w odrębnych komunikatach /jcz
zobacz także;
- w Ciekawie..nie tylko o prawie:
- Fizyczne i psychiczne znęcanie się -Jest jedną z form przestępczości przeciwko rodzinie i opiece. Jego istota polega na zadawaniu osobie pokrzywdzonej cierpień o charakterze cielesnym, psychicznym, a najczęściej jednym i drugim jednocześnie. "Znęcanie się" nie jest stylem życia dwojga czy więcej osób w określonym środowisku społecznym, np. w rodzinie. Do uznania określonych zachowań sprawcy za przestępstwo znęcania się konieczne jest ustalenie, że jego uczynki wyraźnie podyktowane są wolą dręczenia ofiary. Cechuje je określona intensywność i dokuczliwość.
więcej
- Znęcanie się nad zwierzętami -Dla wielu osób problematyka odpowiedniego traktowania zwierząt ma wciąż znaczenie marginalne. Pokutuje przekonanie, że zwierzęta to istoty którym nie zawsze należy się właściwy szacunek człowieka i pomoc z jego strony. Tymczasem już z art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt [Dz. U. z 2003 r. nr 106, poz. 1002 ze zm.] wynika, że zwierzę, jako istota zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Każde zwierzę wymaga też humanitarnego traktowania przez co rozumie się traktowanie uwzględniające potrzeby zwierzęcia i zapewniające mu opiekę i ochronę.więcej