Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Neuigkeiten

 • PODRABIAŁ PODPISY NA POLISACH

  Żagań

  Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37 letniemu żołnierzowi zawodowemu Andrzejowi Ł. Oskarżony w okresie od marca 2000 r. do marca 2003 r. podrabiał podpisy swojej żony na fakturach VAT wystawianych za usługi akwizycyjne.

  Dodano dnia: 2004-10-05 [ID : 195]

  » Lesen Sie mehr

 • NIELEGALNE PROGRAMY KOMPUTEROWE

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 46 letniemu Zbigniewowi K. Oskarżony dnia 28 sierpnia 2003 r. w Przylepie, na twardym dysku swojego laptopa oraz na płytach CD - R posiadał nielegalnie zwielokrotnione programy komputerowe uzyskane za pomocą czynu zabronionego, działając tym samym na szkodę Microsoft Corporation, narażając firmę na straty w wysokości około 7 000 zł.

  Dodano dnia: 2004-10-05 [ID : 194]

  » Lesen Sie mehr

 • "TRUDNY" EGZAMIN DLA POLICJANTA

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27 letniemu funkcjonariuszowi Policji. Oskarżony w czerwcu 2003 r. w Gorzowie Wielkopolskim, w celu wyłudzenia poświadczenia nieprawdy o pozytywnym zdaniu egzaminu państwowego na prawo jazdy kat. A, a następnie dokumentu prawa jazdy, przekazał swój dowód osobisty poprzez pośrednika innej osobie, która z kolei w dniu 7 lipca 2003 r. poprzez wklejenie swojego zdjęcia zdała za niego pozytywnie egzamin umożliwiając uzyskanie prawa jazdy kat.A.

  Dodano dnia: 2004-10-05 [ID : 193]

  » Lesen Sie mehr

 • CUDZOZIEMCY W STATYSTYCE PROKURATURY OKRĘGOWEJ

  W 2003 r. na wnioski prokuratorów z całego okręgu zielonogórskiego sądy zastosowały tymczasowe aresztowanie wobec 150 cudzoziemców. Wśród nich było 47 obywateli Ukrainy, 27 - Wietnamu, 17 - z Indii, 12 - z Chin, 11 - z Pakistanu i 10 - z Afganistanu. O każdym przypadku tymczasowego aresztowania cudzoziemca niezwłocznie informowano placówkę dyplomatyczną jego kraju, podając oprócz danych personalnych również informację o treści zarzutu i miejscu osadzenia.

  Dodano dnia: 2004-10-05 [ID : 192]

  » Lesen Sie mehr

 • FINAŁ AWANTUR NA STADIONIE

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 7 mężczyznom w wieku od 18 do 35 lat. Oskarżeni w dniu 12 kwietnia 2004 r. w Zielonej Górze, wspólnie z innymi, nieustalonymi osobami dokonali czynnej napaści na funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Zielonej Górze. Oskarżeni rzucali w nich deskami wyrwanymi z ławek, kamieniami, fragmentami płytek chodnikowych, butelkami szklanymi, i innymi przedmiotami, ponadto używali wobec nich słów wulgarnych i powszechnie uznanych za obraźliwe. A wszystko to działo się podczas sportowego spotkania na zielonogórskim stadionie żużlowym.

  Dodano dnia: 2004-10-04 [ID : 191]

  » Lesen Sie mehr

 • PRZEMOC I PODROBIONE DOKUMENTY

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 letniemu, wcześniej karanemu Robertowi J. Oskarżony w okresie od maja 2003 r. do 16 czerwca 2004 r. na przejściach granicznych woj. zachodniopomorskiego i lubuskiego kilkakrotnie przekroczył granicę państwową używając podstępu polegającego na legitymowaniu się podrobionym dokumentem tożsamości, jak również kilkakrotnie posługiwał się tym dokumentem podczas kontroli drogowych. Drugi zarzut prokuratora dotyczył wielokrotnego używania przez oskarżonego przemocy, wyzywania i zmuszania do poddania się czynnościom seksualnym ustalonej 16 - latki.

  Dodano dnia: 2004-10-04 [ID : 189]

  » Lesen Sie mehr

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy z Krosna Odrzańskiego skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 69 letniemu Robertowi B. Oskarżony w okresie od 22 kwietnia do 28 sierpnia 2004 w Szklarce Radnickiej, znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną w ten sposób, że będąc w stanie po spożyciu alkoholu wszczynał awantury domowe, w czasie których znieważał ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, groził jej pobiciem i pozbawieniem życia, niszczył sprzęt gospodarstwa domowego, wyganiał ją z domu bił, popychał i szarpał za odzież a 13 czerwca poprzez uderzenie jej kijem po głowie i prawej ręce spowodował powstanie licznych obrażeń ciała.

  Dodano dnia: 2004-10-04 [ID : 188]

  » Lesen Sie mehr

 • PRZEMYCALI KOKAINĘ Z AMERYKI ŚRODKOWEJ

  Zielona Góra

  Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze skierowała w ostatnim okresie do Sądu akt oskarżenia przeciwko dziewięciu sprawcom pochodzącym z terenu województwa lubuskiego, którzy brali udział w procederze przemytu kokainy z Ameryki Środkowej do krajów Europy Zachodniej. Wydział do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze wspólnie z policjantami zielonogórskiego Wydziału Centralnego Biura Śledczego ustalił, że oskarżeni działali na zlecenie nigeryjskiej grupy przestępczej rezydującej głównie w Holandii. Struktura ta działała do 2000 roku, a kurierzy którym udowodniono przemyt co najmniej 125 kg narkotyków zwerbowani byli do współpracy przez mieszkańca Zielonej Góry.

  Dodano dnia: 2004-10-01 [ID : 187]

  » Lesen Sie mehr

 • PRZEMYCAŁ PAPIEROSY

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39 letniemu obywatelowi Niemec Frankowi M. Oskarżony w dniu 24 maja tego roku na przejściu granicznym w Gubinku przewoził papierosy różnych marek, bez polskich znaków akcyzy w ilości 1800 paczek, wartości szacunkowej 9 000 zł, w wyniku czego dochody Skarbu Państwa uszczuplone zostały w podatku akcyzowym na kwotę 9 270 zł.

  Dodano dnia: 2004-10-01 [ID : 186]

  » Lesen Sie mehr

 • INFORMACJA DLA APLIKANTÓW

  Uprzejmie informujemy, że aplikanci prokuratorscy I roku aplikacji z okręgu Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze rozpoczynają zajęcia seminaryjne w dniu 4 października tego roku o godz. 8.00 w siedzibie Prokuratury Rejonowej Poznań Nowe Miasto, przy ul. Słowackiego 8 (sala konferencyjna na IV piętrze). Pociąg z Zielonej Góry godz. 5.38 Poznań godz. 7.40

  Dodano dnia: 2004-10-01 [ID : 185]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa