Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Neuigkeiten

 • CHOROBLIWA I GROŹNA ZAZDROŚĆ

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 58 letniemu żonatemu mężczyźnie, inwalidzie I grupy. Oskarżony w lipcu 2004 r. w Zielonej Górze dwukrotnie pozbawił wolności kobietę w ten sposób, że siłą wrzucił ją do swojego samochodu, przewiózł w okolice Cigacic, gdzie bił ją pięściami po twarzy, głowie oraz dusił grożąc jednocześnie pozbawieniem życia, przy czym groźba ta wzbudziła w zagrożonej obawę spełnienia. Oskarżony nadto włamał się do jej mieszkania, skąd zabrał telefon stacjonarny wartości 40 zł i zdemolował mieszkanie na łączną kwotę 5 000 zł.

  Dodano dnia: 2004-11-09 [ID : 264]

  » Lesen Sie mehr

 • ŚLEDZTWO W SPRAWIE NIEDOPEŁNIENIA OBOWIĄZKÓW

  Świebodzin

  Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie nadzoruje śledztwo wszczęte w dniu 28 października 2004 r. z zawiadomienia matki poszkodowanego ucznia. Postępowanie dotyczy niedopełnienia obowiązków służbowych przez nauczycieli Szkoły Podstawowej w Trzebiechowie i narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia, albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ucznia tej szkoły - Daniela S.

  Dodano dnia: 2004-11-09 [ID : 263]

  » Lesen Sie mehr

 • NIELEGALNE PRZEKROCZENIE GRANICY

  Żary

  Sąd Rejonowy w Żarach na wniosek Prokuratora Rejonowego zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy w stosunku do 23 letniego obywatela Ukrainy zatrzymanego 30 października 2004 r. Podejrzany wielokrotnie dokonywał bezprawnego przekroczenia granicy państwowej z Polski do Niemiec, pokonując rzekę graniczną Nysę Łużycką w bród.

  Dodano dnia: 2004-11-09 [ID : 262]

  » Lesen Sie mehr

 • NIEWYPŁACALNY DŁUŻNIK

  Żagań

  Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29 letniemu, prowadzącemu własną działalność gospodarczą Marcinowi P. Oskarżony od października 2002 r. do końca stycznia 2003 w Żaganiu działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadził w błąd przedstawiciela Spółdzielni Mleczarskiej "Demi" w Górze, co do swej faktycznej sytuacji majątkowej oraz odnośnie zamiaru zapłacenia za pobrane artykuły mleczarskie doprowadzając do strat w wysokości około 73 000 zł na szkodę w/w Spółdzielni.

  Dodano dnia: 2004-11-09 [ID : 261]

  » Lesen Sie mehr

 • ZASKAKUJĄCY ŁUP - DREWNIANE KARNISZE

  Nowa Sól

  Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm bezrobotnym :19 letniemu Krzysztofowi D. i 18 letniemu Jarosławowi Z. Oskarżeni w dniu 3 sierpnia 2004 r. dokonali kradzieży z włamaniem poprzez wywarzenie drzwi wejściowych do jednego z mieszkań w Nowej Soli skąd zabrali w celu przywłaszczenia telewizor marki "Goldstar", drewniane karnisze w ilości 8 sztuk oraz pilota od magnetowidu na szkodę Bożeny M.

  Dodano dnia: 2004-11-08 [ID : 260]

  » Lesen Sie mehr

 • OŚWIADCZENIE PROKURATORA OKRĘGOWEGO W ZWIĄZKU Z ZAKOŃCZENIEM MODERNIZACJI PROKURATURY

  "Wyposażenie w pracy nadal przypomina w niektórych jednostkach czasy PRL-u. Rzadkością są komputery czy drukarki, brakuje materiałów biurowych, środków komunikacji, niewystarczający jest dostęp do publikacji prawniczych"
  K. Gorazdowski, Prokurator nr 3-4/2003

  Piątek, 5 listopada 2004r. to ważna data w historii prokuratur okręgu zielonogórskiego. W tym dniu oficjalnie zakończony został kolejny etap modernizacji obiektów Prokuratur Okręgowej i Rejonowej w Zielonej Górze. Modernizacja ta poprzedzona została prawnym uregulowaniem spraw własnościowych. Przejęty od Policji i ABW obiekt pozostaje wprawdzie własnością Skarbu Państwa, ale jego administratorem na zasadzie trwałego zarządu decyzją Prezydenta m. Zielonej Góry została prokuratura. Decyzja ta umożliwiła wykonanie prac remontowych w takim zakresie, w jakim ma prawo czynić to właściciel nieruchomości.

  Dodano dnia: 2004-11-08 [ID : 259]

  » Lesen Sie mehr

 • WYŁUDZILI KREDYT

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom w wieku od 33 do 58 lat. Oskarżeni w grudniu 1999 r. w Zielonej Górze i Poznaniu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, działając wspólnie i w porozumieniu wprowadzili w błąd pracowników Polskiego Towarzystwa Finansowego "Pro Domus" sp. z o.o. w Zielonej Górze i pracowników PKO BP S.A. co do możliwości wywiązania się z umowy kredytowej oraz złożenia nieprawdziwego oświadczenia o zamówieniu u sprzedawcy urządzeń wodnych doprowadził ich do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie 11 746 zł na szkodę PTF "Pro Domus".

  Dodano dnia: 2004-11-08 [ID : 258]

  » Lesen Sie mehr

 • PRÓBOWAŁ UCIEC PODCZAS KONWOJU

  Żary

  Sąd Rejonowy w Żarach na wniosek Prokuratora Rejonowego w Żarach postanowieniem z dnia 4 listopada 2004 r. zastosował tymczasowe aresztowanie w stosunku do 19 letniego obywatela Ukrainy zatrzymanego w dniu 30 października 2004 r. Podejrzany w nieustalonym miejscu i nieustalonym czasie wspólnie z innymi osobami dokonał bezprawnego przekroczenia granicy państwowej do Polski.

  Dodano dnia: 2004-11-08 [ID : 257]

  » Lesen Sie mehr

 • WIZYTA ZASTĘPCY PROKURATORA GENERALNEGO

  Zielona Góra

  W dniu dzisiejszym, z krótką roboczą wizytą w prokuraturach okręgu zielonogórskiego przebywa Zastępca Prokuratora Generalnego prokurator Kazimierz Olejnik. Prokurator Generalny zapoznaje się z warunkami pracy w prokuraturach Okręgowej i Rejonowej w Zielonej Górze, stanem aktualnie prowadzonych spraw i stopniem przygotowania jednostek organizacyjnych prokuratury do wdrożenia nowoczesnych systemów informatycznych oraz jakością obsługi interesantów.

  Dodano dnia: 2004-11-05 [ID : 256]

  » Lesen Sie mehr

 • PRZEMYCALI PAPIEROSY

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm braciom :34 letniemu Andrzejowi W. i 29 letniemu Tomaszowi W. Oskarżeni w dniu 21 maja 2004 r. w Gubinie wspólnie i w porozumieniu nabyli papierosy pochodzenia zagranicznego różnych marek bez polskich znaków akcyzy, wartości celnej 12 093 zł. Papierosy zostały przywiezione z zagranicy bez przedstawienia organowi celnemu, przez co nastąpiło uszczuplenie należności celnej w kwocie 6 968 zł, podatku akcyzowego na kwotę 60 242 zł oraz podatku VAT w kwocie 17 452 zł.

  Dodano dnia: 2004-11-05 [ID : 255]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa