ZAATAKOWALI, POBILI I UKRADLI 44-LATKOWI 3 BUTELKI ALKOHOLU , 230 EURO I ZŁOTY ŁAŃCUSZEK - ODPOWIEDZĄ ZA ROZBÓJ
Dodano: 2016-03-24
Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o wszczęciu śledztwa w sprawie zdarzenia, do którego doszło 25 lutego 2016 roku w Żaganiu.
Około godz. 23:50, dwaj mężczyźni w wieku 37 i 41 lat , działając wspólnie i w porozumieniu , używając przemocy - bijąc , kopiąc oraz dusząc doprowadzili 44-letniego pokrzywdzonego do stanu bezbronności i następnie zabrali mu 3 butelki alkoholu , pieniądze w kwocie 230 Euro, 150 złotych oraz złoty łańcuszek z zawieszką powodując łączne straty w kwocie 2200 złotych.
W sprawie tej prokurator skierował do sądu wnioski o zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztowania.
Sąd Rejonowy w Żaganiu po rozpoznaniu wniosku prokuratora postanowił tymczasowo aresztować obu mężczyzn na okres 3 miesięcy.
Czyn zarzucany podejrzanym zagrożony jest karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. /jcz
zobacz także;
- w Ciekawie..nie tylko o prawie:
Rozbój, rabunek, napad rabunkowy - Jest to szczególnie drastyczny sposób dokonania kradzieży. Polega za zaborze cudzego mienia w celu jego przywłaszczenia przy użyciu przemocy wobec osoby lub groźby natychmiastowego użycia przemocy. Innym sposobem dokonania rozboju jest zabór cudzego mienia przez doprowadzenie pokrzywdzonego do stanu nieprzytomności lub bezbronności. więcej..
- Areszt tymczasowy -Jest izolacyjnym środkiem przymusu stosowanym w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania karnego. Areszt tymczasowy nie jest - wbrew rozpowszechnionemu przekonaniu - karą i nie zastępuje kary, jakkolwiek po jej orzeczeniu zaliczany jest na poczet kary już odbytej. Jedynym dopuszczonym przez prawo wyjątkiem od wskazanego tu celu stosowania aresztu tymczasowego i innych środków zapobiegawczych jest zapobieżenie popełnieniu przez oskarżonego [podejrzanego] nowego, ciężkiego przestępstwa. Uzasadnia to np. zastosowanie aresztu wobec znanego, przyznającego się do czynu sprawcy usiłowania pozbawienia życia innej osoby czy zdeterminowanego podpalacza, którego zachowanie świadczy o zamiarze konsekwentnej realizacji zbrodni. więcej..