PRZEWOZILI KULKI ZE ŚRODKAMI ODURZAJĄCYMI W BIELIŹNIE I.. WE WŁASNYM CIELE
Dodano: 2016-07-05
Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 2 mężczyzn w wieku 42 i 41 lat. Podejrzanym zarzucono, że w dniu 1 lipca 2016 r. w Berlinie działając wspólnie i w porozumieniu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wbrew przepisom ustawy, dokonali wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości środka odurzającego - heroiny w formie około 40 owiniętych folią kulek, w wadze około 25 gramów brutto, zakupując narkotyk na terenie Niemiec i przewożąc go do Polski - do Gubina, gdzie zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej (zbrodnia z art. 55 ust. 3 u.p.n.)
Jak ustalono jeden ze sprawców środki odurzające ukrył w bieliźnie (11 kulek )drugi ze sprawców miał je ukryte w odbycie (29 kulek).
Sprawcy podróżowali pociągiem i taksówką.
W dniu 4 lipca, postanowieniem Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim na wniosek prokuratora podejrzani i zostali aresztowani na okres 3 miesięcy.
O ewentualnych kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz
zobacz także:
- w Ciekawie..nie tylko o prawie:
Narkotyki - karanie, leczenie? -Aspekty normatywne. Nikt rozsądny nie ma chyba wątpliwości, że zawsze lepiej jest zapobiegać niż karać. Podobnie lepiej leczyć niż karać. Te szczytne postulaty niestety nie zawsze są możliwe. Najlepsza profilaktyka nie jest czasem w stanie zabezpieczyć nas przed najgorszym nawet przestępstwem, a kara może w niektórych sytuacjach okazać się jedynym rozsądnym i sprawiedliwym sposobem potraktowania narkomana za popełnione przez niego przestępstwo. więcej..
Areszt tymczasowy -Jest izolacyjnym środkiem przymusu stosowanym w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania karnego. Areszt tymczasowy nie jest - wbrew rozpowszechnionemu przekonaniu - karą i nie zastępuje kary, jakkolwiek po jej orzeczeniu zaliczany jest na poczet kary już odbytej. Jedynym dopuszczonym przez prawo wyjątkiem od wskazanego tu celu stosowania aresztu tymczasowego i innych środków zapobiegawczych jest zapobieżenie popełnieniu przez oskarżonego [podejrzanego] nowego, ciężkiego przestępstwa. Uzasadnia to np. zastosowanie aresztu wobec znanego, przyznającego się do czynu sprawcy usiłowania pozbawienia życia innej osoby czy zdeterminowanego podpalacza, którego zachowanie świadczy o zamiarze konsekwentnej realizacji zbrodni. więcej..