UDERZYŁ KOBIETĘ KAMIENIEM W GŁOWĘ USIŁUJĄC DOPROWADZIĆ JĄ DO OBCOWANIA PŁCIOWEGO
Dodano: 2016-08-10
Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 35-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 19.03.2016 r. w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego usiłował doprowadzić 31-letnią pokrzywdzoną do obcowania wbrew jej woli, przytrzymując ją za ubrania, uderzał rękami po ciele i twarzy, uderzył kamieniem w głowę , następnie poprzez mocne pchnięcie spowodował, że pokrzywdzona upadła na łóżko wówczas zaczął siłą ściągać jej odzież, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na czynny opór pokrzywdzonej , a ponadto został powstrzymany przez chłopaka pokrzywdzonej.
Jak ustalono 35-latek swojego czynu dopuścił w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary za umyślne przestępstwo podobne- działał więc w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.
Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim uwzględnił wniosek prokuratora i w ostatnich dniach zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.
O ewentualnych kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz
zobacz także:
- w Ciekawie.. nie tylko o prawie;
- Zgwałcenie -Pod tym pojęciem zwykle rozumie się zmuszenie kobiety do odbycia stosunku płciowego [por. Słownik języka polskiego, PWN]. Zgwałcenie w rozumieniu prawa karnego jest jednak pojęciem znacznie szerszym. Obowiązujący kodeks przewiduje odmienną odpowiedzialność karną za kilka różniących się od siebie postaci tego przestępstwa.więcej..
- Areszt tymczasowy -Jest izolacyjnym środkiem przymusu stosowanym w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania karnego. Areszt tymczasowy nie jest - wbrew rozpowszechnionemu przekonaniu - karą i nie zastępuje kary, jakkolwiek po jej orzeczeniu zaliczany jest na poczet kary już odbytej. Jedynym dopuszczonym przez prawo wyjątkiem od wskazanego tu celu stosowania aresztu tymczasowego i innych środków zapobiegawczych jest zapobieżenie popełnieniu przez oskarżonego [podejrzanego] nowego, ciężkiego przestępstwa. Uzasadnia to np. zastosowanie aresztu wobec znanego, przyznającego się do czynu sprawcy usiłowania pozbawienia życia innej osoby czy zdeterminowanego podpalacza, którego zachowanie świadczy o zamiarze konsekwentnej realizacji zbrodni. Więcej..