ARESZT I DOZÓR POLICJI DLA PODEJRZANYCH O PODRABIANIE RECEPT

Dodano: 2013-10-18

Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do małżeństwa :kobiety i mężczyzny w wieku 29 i 40 lat. Podejrzanym zarzucono, że posługując się podrobionymi wcześniej receptami, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, dokonali zakupu w różnych aptekach na terenie Gubina silnego leku przeciwbólowego Tramal.

Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 40-letniego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, natomiast wobec 29-letniej kobiety zastosował dozór policji.

 O ewentualnych kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz

zobacz także:

-w Ciekawie..nie tylko o prawie:

-Dozór Policji - Podobnie, jak inne środki zapobiegawcze, można go stosować w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, a wyjątkowo także w celu zapobiegnięcia popełnieniu przez oskarżonego nowego, ciężkiego przestępstwa i tylko wówczas, gdy zebrane dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo, że podejrzany popełnił zarzucane mu przestępstwo.czytaj wiecej..

- Podpis, parafa - fałszerstwo czy autentyk Podpis jest istotnym elementem każdego dokumentu, czyli szczególnej postaci oświadczenia woli, jaką jest jego forma pisemna. Bez naniesienia podpisu, o którym mówi się, że jest konstytutywnym elementem dokumentu, nie dochodzi do zachowania pisemnej formy oświadczenia woli. Podpis pozwala przede wszystkim na identyfikowanie osoby składającej oświadczenie woli. Miejsce złożenia podpisu wskazuje na zakończenie oświadczenia przez usytuowanie pod tekstem. Z tego powodu treści umieszczone pod podpisem nie uważa się za objęte formą pisemną złożonego nad nim oświadczenia.czytaj wiecej..

- w Precedensach: Fałszerstwo dokumentu/ fizyczne zmiany w dokumencie/ nadanie pozorów autentyczności