UDERZAJĄC SIEKIERĄ W DRZWI PRÓBOWAŁ WEDRZEĆ SIĘ DO MIESZKANIA - ZASTOSOWANO ŚRODKI ZAPOBIEGAWCZE

Dodano: 2014-01-22

 Krosno Odrzańskie. Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim zastosował środki zapobiegawcze  wobec 23 -letniego mężczyzny. Podejrzanemu prokurator zarzucił, że  w dniu 20.01.2014 r. w Gubinie, usiłował wedrzeć się do mieszkania pokrzywdzonych poprzez uderzanie siekierą w drzwi wejściowe do tego mieszkania. Mężczyzna spowodował uszkodzenie drzwi o wartości 1490 zł , nadto groził pokrzywdzonym pozbawieniem życia.

 Ustalono nadto, że podczas jednego z uderzeń siekierą w drzwi jej ostrze przebiło tworzywo. Ostrze trafiło w rękę pokrzywdzonego przebywającego w mieszkaniu i stojącego przy drzwiach raniąc go.

W sprawie wykonano  szereg czynności, podejrzany jak i świadkowie zdarzenia zostali przesłuchani przez prokuratora. Prokurator zwrócił się do sądu z wnioskiem o areszt tymczasowy. Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu kontaktowania się i zbliżania  do pokrzywdzonych. 

Decyzję o ewentualnym odwołaniu się prokurator podejmie po zapoznaniu się z uzasadnieniem sądu. 


 O ewentualnych kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz 


zobacz także;
- w Ciekawie..nie tylko o prawie;

- Groźba karalna Każdy człowiek ma prawo do wolności od zastraszania go przez inne osoby. W szczególności nie wolno grozić nikomu popełnieniem przestępstwa na jego szkodę albo szkodę osoby mu najbliższej. Przestępstwo to czyn opisany w kodeksie karnym albo innej ustawie zagrożony grzywną powyżej 30 stawek dziennych, kara ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności przekraczającą 1 miesiąc. Jeżeli czyn opisany w ustawie zagrożony jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 alko kara surowszą uważa się go za zbrodnię. Pozostałe przestępstwa są występkami. czytaj więcej..

- Dozór Policji Podobnie, jak inne środki zapobiegawcze, można go stosować w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, a wyjątkowo także w celu zapobiegnięcia popełnieniu przez oskarżonego nowego, ciężkiego przestępstwa i tylko wówczas, gdy zebrane dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo, że podejrzany popełnił zarzucane mu przestępstwo. czytaj wiecej..