SKRĘPOWALI PRACOWNIKA SKLEPU I UKRADLI UTARG. WNIOSKI PROKURATORA O ARESZT ZA ROZBÓJ

Dodano: 2016-10-06

Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w  Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 2 mężczyzn w wieku 26 lat.
Podejrzanym zarzucono, że w nocy na 29 sierpnia 2016r. w Krośnie Odrzańskim, po przewróceniu pokrzywdzonego na ziemię, a następnie skrępowaniu  mu przy użyciu taśmy klejącej nóg, głowy i ust i w ten sposób doprowadzeniu go do stanu bezbronności skradli pieniądze w kwocie 5200 zł pochodzące z utargu pobranego z jednego ze sklepów w Krośnie Odrzańskim, a następnie grożąc mu pozbawieniem życia zmusili go do ujawnienia numeru kodu do sejfu zamontowanego wewnątrz kabiny użytkowanego samochodu, z którego skradli również pieniądze w kwocie 10 450 zł pochodzące z utargów pobranych ze sklepów i następnie pozostawili pokrzywdzonego w zamkniętej części ładunkowej pojazdu - chłodni.

Pokrzywdzony w wyniku zastosowanej wobec niego siły i użytych przez podejrzanych środków obezwładniających doznał ogólnych obrażeń, które spowodowały rozstrój zdrowia na czas poniżej 7 dni.

Jak ustalono, podejrzani  następnie dokonali zaboru w celu krótkotrwałego użycia samochodu na szkodę kolejnego pokrzywdzonego, po czym po dojechaniu do Słubic, przy użyciu oryginalnych kluczy  włamali się do wnętrza trzech zamkniętych sklepów firmowych i  skradli z nich pieniądze w kwocie 32.430,00 złotych i 1342,53 euro  na szkodę spółki.
 
Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim w dniu 05.10.2016 r.  przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował areszt wobec podejrzanych na okres 3 miesięcy. /jcz

 zobacz także:
w Ciekawie..nie tylko o prawie:

Areszt tymczasowy

Jest izolacyjnym środkiem przymusu stosowanym w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania karnego. Areszt tymczasowy nie jest - wbrew rozpowszechnionemu przekonaniu - karą i nie zastępuje kary, jakkolwiek po jej orzeczeniu zaliczany jest na poczet kary już odbytej. Jedynym dopuszczonym przez prawo wyjątkiem od wskazanego tu celu stosowania aresztu tymczasowego i innych środków zapobiegawczych jest zapobieżenie popełnieniu przez oskarżonego [podejrzanego] nowego, ciężkiego przestępstwa. Uzasadnia to np. zastosowanie aresztu wobec znanego, przyznającego się do czynu sprawcy usiłowania pozbawienia życia innej osoby czy zdeterminowanego podpalacza, którego zachowanie świadczy o zamiarze konsekwentnej realizacji zbrodni. więcej..