BIŁ ŻONĘ PASEM PO GŁOWIE
Dodano: 2012-04-11
Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 31.12.2011r. w Krośnie Odrzańskim będąc w stanie nietrzeźwości wszczął awanturę w trakcie, której wykręcał ręce pokrzywdzonej szarpał ją po całym ciele i uderzył w żebra, w wyniku czego pokrzywdzona odniosła obrażenia naruszające czynności narządów ciała na okres poniżej 7 dni.
Nadto podejrzany w dniu 01 stycznia 2012r. w Krośnie Odrzańskim będąc w stanie nietrzeźwości wielokrotnie uderzał pasem skórzanym po głowie, plecach oraz w prawy policzek pokrzywdzonej.
Wobec podejrzanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz nakazu opuszczenia lokalu, który zajmował wraz z pokrzywdzoną.
Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. /jcz
zobacz także:
- Bójka i pobicie - problem prawny i społeczny - Z formalno - prawnego punktu widzenia sprawa jest znacznie prostsza, gdy jeden człowiek atakuje innego, narusza jego nietykalność cielesną, powoduje obrażenia ciała, czy nawet śmierć. W takim przypadku ponosi odpowiedzialność za wywołane przez siebie skutki, których oczekiwał, albo przewidywał i godził się na nie. Gdy pokrzywdzonych jest wielu, sprawca odpowiada osobno za następstwa wywołane u każdego z nich z osobna. Rzecz komplikuje się jednak, kiedy atakujących jest wielu. Trudno wówczas ustalić, kto spowodował konkretne obrażenia i wyważyć winę indywidualnie. Pociągnięcie do odpowiedzialności ułatwia w takiej sytuacji prawne pojęcie "bójki" oraz "pobicia".
czytaj więcej
Bójka, pobicie - kiedy prokurator? -Nie każda bójka czy nawet pobicie musi kończyć się prokuratorskim aktem oskarżenia. Kodeks karny przewiduje odpowiedzialność karną tylko za udział w takiej bójce lub pobiciu, które stwarzały bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu ofiary pobicia czy innych uczestników zdarzenia.czytaj więcej..
Dozór Policji - Podobnie, jak inne środki zapobiegawcze, można go stosować w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, a wyjątkowo także w celu zapobiegnięcia popełnieniu przez oskarżonego nowego, ciężkiego przestępstwa i tylko wówczas, gdy zebrane dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo, że podejrzany popełnił zarzucane mu przestępstwo.czytaj więcej..
Menu główne
Nasze strony
Dla pokrzywdzonych
Dla podejrzanych
Inne strony
Licznik odwiedzin: 160806286