WYRODNY SYN ZNĘCAŁ SIĘ NAD MATKĄ - WYZYWAŁ JĄ I KOPAŁ PO CAŁYM CIELE
Dodano: 2012-05-25
Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 51-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od grudnia 2009r. do 19 stycznia 2012r., w Gubinie, mając zachowaną zdolność rozumienia znaczenia czynu, natomiast ograniczoną w stopniu znacznym zdolność do pokierowania swoim postępowaniem, znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką.
Sprawca wielokrotnie będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe w trakcie których wyzywał matkę słowami wulgarnymi i powszechnie uznanymi za obraźliwe oraz kopał.
Ustalono, że oskarżony w dniu w dniu 18 stycznia 2012r. poprzez uderzanie rękami po całym ciele spowodował u matki obrażenia ciała w postaci krwiaka oka i licznych siniaków na całym ciele, które to obrażenia ciała naruszyły czynności narządów ciała i spowodowały rozstrój zdrowia na okres poniżej dni siedmiu.
Mężczyzna na wniosek prokuratora trafił do aresztu. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. /jcz
zobacz także:
- w Ciekawie...nie tylko o prawie:
- Fizyczne i psychiczne znęcanie się -Jest jedną z form przestępczości przeciwko rodzinie i opiece. Jego istota polega na zadawaniu osobie pokrzywdzonej cierpień o charakterze cielesnym, psychicznym, a najczęściej jednym i drugim jednocześnie. "Znęcanie się" nie jest stylem życia dwojga czy więcej osób w określonym środowisku społecznym, np. w rodzinie. Do uznania określonych zachowań sprawcy za przestępstwo znęcania się konieczne jest ustalenie, że jego uczynki wyraźnie podyktowane są wolą dręczenia ofiary. Cechuje je określona intensywność i dokuczliwość.czytaj więcej..
- Areszt tymczasowy -Jest izolacyjnym środkiem przymusu stosowanym w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania karnego. Areszt tymczasowy nie jest - wbrew rozpowszechnionemu przekonaniu - karą i nie zastępuje kary, jakkolwiek po jej orzeczeniu zaliczany jest na poczet kary już odbytej. Jedynym dopuszczonym przez prawo wyjątkiem od wskazanego tu celu stosowania aresztu tymczasowego i innych środków zapobiegawczych jest zapobieżenie popełnieniu przez oskarżonego [podejrzanego] nowego, ciężkiego przestępstwa. Uzasadnia to np. zastosowanie aresztu wobec znanego, przyznającego się do czynu sprawcy usiłowania pozbawienia życia innej osoby czy zdeterminowanego podpalacza, którego zachowanie świadczy o zamiarze konsekwentnej realizacji zbrodni.
czytaj więcej..
Menu główne
Nasze strony
Dla pokrzywdzonych
Dla podejrzanych
Inne strony
Licznik odwiedzin: 160813340