ZACISKAJĄC DŁONIE NA SZYI 36-LETNIEJ KOBIETY ZAGROZIŁ JEJ POZBAWIENIEM ŻYCIA - TRAFIŁ DO ARESZTU

Dodano: 2012-10-19

Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 46-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu w dniu 13.10.2012r. w Krośnie Odrzańskim zaciskając dłonie na szyi 36-letniej pokrzywdzonej groził jej pozbawieniem życia, czym wzbudził uzasadnioną obawę, że groźba będzie spełniona.

Sad Rejonowy w Krośnie Odrzańskim uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec w/w areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

O kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach./jcz

zobacz także:
- w Ciekawie...nie tylko o prawie:

Groźba karalna -Każdy człowiek ma prawo do wolności od zastraszania go przez inne osoby. W szczególności nie wolno grozić nikomu popełnieniem przestępstwa na jego szkodę albo szkodę osoby mu najbliższej. Przestępstwo to czyn opisany w kodeksie karnym albo innej ustawie zagrożony grzywną powyżej 30 stawek dziennych, kara ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności przekraczającą 1 miesiąc. Jeżeli czyn opisany w ustawie zagrożony jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 alko kara surowszą uważa się go za zbrodnię. Pozostałe przestępstwa są występkami. czytaj więcej..


- Areszt tymczasowy- Jest izolacyjnym środkiem przymusu stosowanym w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania karnego. Areszt tymczasowy nie jest - wbrew rozpowszechnionemu przekonaniu - karą i nie zastępuje kary, jakkolwiek po jej orzeczeniu zaliczany jest na poczet kary już odbytej. Jedynym dopuszczonym przez prawo wyjątkiem od wskazanego tu celu stosowania aresztu tymczasowego i innych środków zapobiegawczych jest zapobieżenie popełnieniu przez oskarżonego [podejrzanego] nowego, ciężkiego przestępstwa. Uzasadnia to np. zastosowanie aresztu wobec znanego, przyznającego się do czynu sprawcy usiłowania pozbawienia życia innej osoby czy zdeterminowanego podpalacza, którego zachowanie świadczy o zamiarze konsekwentnej realizacji zbrodni. czytaj więcej..