GROZIŁ RODZICOM POZBAWIENIEM ŻYCIA PRZY UŻYCIU MŁOTKA I MACZETY – TRAFIŁ DO ARESZTU

Dodano: 2013-04-05

 Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy w stosunku do 42-letniego mężczyzny zarzucając mu, że w okresie od 17 sierpnia 2012 roku do 3 kwietnia 2013 roku w jednej z podkrośnieńskich miejscowości, znęcał się psychicznie nad swoimi rodzicami.

Podejrzanemu zarzucono, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe podczas których wyzywał pokrzywdzonych słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, znieważał, groził pozbawieniem życia przy użyciu niebezpiecznych narzędzi w postaci młotka i maczety, wyganiał z domu zakłócał spoczynek nocny, załatwiał potrzeby fizjologiczne na podłogę, niszczył przedmioty użytku domowego, utrudniał korzystanie z urządzeń gospodarstwa domowego, a nadto znęcał się fizycznie nad swoją matką w ten sposób, że popychał ją, szturchał oraz szarpał za odzież.

W dniu dzisiejszym tj. 05.04.2013 r. Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. /jcz

ZOBACZ TAKŻE:
-  w Ciekawie..nie tylko o prawie;

-Fizyczne i psychiczne znęcanie się -Jest jedną z form przestępczości przeciwko rodzinie i opiece. Jego istota polega na zadawaniu osobie pokrzywdzonej cierpień o charakterze cielesnym, psychicznym, a najczęściej jednym i drugim jednocześnie. "Znęcanie się" nie jest stylem życia dwojga czy więcej osób w określonym środowisku społecznym, np. w rodzinie. Do uznania określonych zachowań sprawcy za przestępstwo znęcania się konieczne jest ustalenie, że jego uczynki wyraźnie podyktowane są wolą dręczenia ofiary. Cechuje je określona intensywność i dokuczliwość.czytaj wiecej..

Areszt tymczasowy -Jest izolacyjnym środkiem przymusu stosowanym w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania karnego. Areszt tymczasowy nie jest - wbrew rozpowszechnionemu przekonaniu - karą i nie zastępuje kary, jakkolwiek po jej orzeczeniu zaliczany jest na poczet kary już odbytej. Jedynym dopuszczonym przez prawo wyjątkiem od wskazanego tu celu stosowania aresztu tymczasowego i innych środków zapobiegawczych jest zapobieżenie popełnieniu przez oskarżonego [podejrzanego] nowego, ciężkiego przestępstwa. Uzasadnia to np. zastosowanie aresztu wobec znanego, przyznającego się do czynu sprawcy usiłowania pozbawienia życia innej osoby czy zdeterminowanego podpalacza, którego zachowanie świadczy o zamiarze konsekwentnej realizacji zbrodni.czytaj więcej..