PODCZAS INTERWENCJI NARUSZYŁ NIETYKALNOŚĆ FUNKCJONARIUSZA POLICJI - UGRYZŁ GO W PALEC

Dodano: 2013-05-22

Krosno Odrzańskie.  W ostatnim czasie zaobserwowano intensyfikacje działań na szkodę funkcjonariuszy publicznych. Coraz częściej w czasie wykonywania przez funkcjonariuszy lubuskiego garnizonu obowiązków służbowych, dochodzi do naruszenia ich nietylakności, a pod adresem Policjantów padają zniewagi, groźby pobicia czy pozbawienia życia. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim na przykład, skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 26 grudnia 2012 r. w m. Dąbie, znieważył słowami obelżywymi funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych.

Nadto w celu zmuszenia funkcjonariuszy Policji do zaniechania prawnej czynności służbowej ugryzł jednego z nich w palec wskazujący prawej dłoni, powodując tym obrażenia ciała w postaci powierzchownej rany kąsanej powierzchni dłoniowej palca, które to obrażenia naruszyły czynności narządów ciała na okres poniżej dni 7.  

Oskarżony przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokurator wniósł o skazanie go na karę łączną w postaci 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 3 lat próby oraz karę grzywny.  

W przypadku odrzucenia wniosku przez sąd oskarżonemu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności./jcz

zobacz także:
-w Ciekawie..nie tylko o prawie;

Zniewaga funkcjonariusza publicznego -Zniewaga funkcjonariusza publicznego. Znieważenie innej osoby jest nie tylko zachowaniem niegodnym, ale też przestępstwem stanowiącym skierowanym przeciwko godności osobistej człowieka. Zniewaga jest każde zachowanie uwłaczające tej godności, stanowiące przejaw lekceważenia oraz pogardy dla jednostki ludzkiej. Warto przypomnieć, że także w rozumieniu prawa cywilnego, dobra osobiste człowieka, w tym jego cześć, pozostają pod ochroną tego prawa niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach [art. 23 kc].czytaj wiecej..