KIEROWCA POD WPŁYWEM HEROINY I JEGO PASAŻER POSIADALI NAROKTYKI
Dodano: 2011-12-01
Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 25 i 30 lat. Młodszemu z mężczyzn prokurator zarzuca, że w dniu 20 sierpnia 2011 roku w Nowej Soli, jechał ulicą Portową kierował samochodem osobowym marki Fiat Ulysse, znajdując się pod wpływem środków odurzających w postaci heroiny, a także, że wbrew przepisom ustawy posiadał w pojeździe środki psychotropowe w postaci amfetaminy w ilości 0,98 grama.
W dniu 20 sierpnia 2011 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli pełniący służbę w okolicy ulicy Portowej zatrzymali do kontroli drogowej 25-letniego mężczyznę kierującego samochodem osobowym marki Fiat Ulysse. W samochodzie podejrzanego ujawniono należące do niego środki psychotropowe w postaci amfetaminy w ilości 0,98 grama.
Jak ustalono, mężczyzna kierował pojazdem po uprzednim zażyciu heroiny.
Pasażer samochodu marki Fiat Ulysse - 30 letni oskarżony natomiast posiadał heroinę o wadze 0,18 grama i 0,15 grama oraz amfetaminę o wadze 0,38 grama.
Przeprowadzone czynności w miejscu zamieszkania 30-latka ujawniły 40 porcji amfetaminy o wadze 0,5 grama każda oraz amfetaminę o wadze 9, 04 grama.
Przesłuchani w charakterze podejrzanych przyznali się do postawionych im zarzutów i złożyli wyjaśnienia.
Obaj mężczyźni byli uprzednio karani - 30-latek czterokrotnie, a 25-latek - trzykrotnie.
Prokurator wniósł o skazanie 25-letniego oskarżonego bez przeprowadzania rozprawy na uzgodnioną z nim karę.
W przypadku odrzucenia wniosku przez sąd, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3, natomiast 30-latkowi za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara grzywny i pozbawienia wolności do lat 5./APa
zobacz także:
Narkotyki - karanie, leczenie?
Aspekty normatywne. Nikt rozsądny nie ma chyba wątpliwości, że zawsze lepiej jest zapobiegać niż karać. Podobnie lepiej leczyć niż karać. Te szczytne postulaty niestety nie zawsze są możliwe. Najlepsza profilaktyka nie jest czasem w stanie zabezpieczyć nas przed najgorszym nawet przestępstwem, a kara może w niektórych sytuacjach okazać się jedynym rozsądnym i sprawiedliwym sposobem potraktowania narkomana za popełnione przez niego przestępstwo. czytaj więcej...
Narkotyki - ustalanie stanu odurzenia - Prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem środka odurzającego stanowi przestępstwo określone w przepisie art. 178a § 1 i 2 KK. Karalne jest także wykonywanie w tym stanie wszelkich czynności związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych. Dotyczy to nastawniczych, dróżników kolejowych, policjantów kierujących ruchem na skrzyżowaniu itp. Odpowiedzialności karnej podlega tez dyspozytor, który dopuszcza do ruchu na drogach publicznych osobą prowadzącą pod wpływem środka odurzającego pojazd mechaniczny. Stan odurzenia jest też okolicznością zaostrzającą karalność sprawcy wypadku komunikacyjnego. czytaj więcej..
_ w Precedensach:
- Narkotyki/ dysponowanie środkiem odurzającym/ zażywanie
Menu główne
Nasze strony
Dla pokrzywdzonych
Dla podejrzanych
Inne strony
Licznik odwiedzin: 160894706