MĘŻCZYZNA, KTÓRY KIERUJĄC WÓZKIEM WIDŁOWYM POD WPŁYWEM ALKOHOLU DOPROWADZIŁ DO ŚMIERCI PRACOWNIKA SKAZANY

Dodano: 2012-09-12

Nowa Sól. W dniu 03 września 2012 roku w Sądzie Rejonowym w Nowej Soli zapadł wyrok w sprawie przeciwko 28-letniemu mężczyźnie oskarżonemu o to, że w dniu 6 listopada 2011r. w Nowej Soli, na terenie zakładu produkcyjnego, na skutek niezachowania wymaganej ostrożności podczas kierowania wózkiem widłowym marki Sthill oraz będąc w stanie nietrzeźwości 0.68 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, potrącił kierowanym przez siebie pojazdem dwóch mężczyzn, powodując nieumyślnie śmierć jednego z nich. O skierowanym do sądu akcie oskarżenia informowaliśmy w dniu 7 lutego 2012 roku w artykule: Akt oskarżenia wobec mężczyzny, który kierując wózkiem widłowym pod wpływem alkoholu doprowadził do śmierci pracownika.

W toku prowadzonego postępowania przygotowawczego sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W toku przeprowadzonego śledztwa ustalono, że owego dnia kierujący wózkiem widłowym oskarżony nie zachowując ostrożności oraz bez uzasadnionej potrzeby podjeżdżał tyłem wózka do stojących na hali mężczyzn. W pewnym momencie stojąc już bardzo blisko nich podjechał jeszcze, uderzając i odpychając jednego z pokrzywdzonych i jednocześnie przyciskając drugiego z mężczyzn do biurka. Na skutek odniesionych obrażeń jeden z mężczyzn zmarł na miejscu zdarzenia. Drugi pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci stłuczenia powłok brzucha, stłuczenia dolnej części grzbietu oraz stłuczenia miednicy, które to obrażenia naruszyły prawidłowe czynności narządu ciała na okres poniżej 7 dni.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył na tę okoliczność wyjaśnienia.

Czyn zarzucany mężczyźnie zagrożony jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Sąd uznał mężczyznę winnym popełnienia zarzucanego mu czynu i skazał go na karę 4 lat pozbawienia wolności, zasądził koszty dla obrońcy oraz koszty. Wyrok jest prawomocny./APa