PIJANY KIEROWCA WJECHAŁ DO ROWU MAJĄC WE KRWI PONAD 3 PROMILE ALKOHOLU
Dodano: 2014-06-05
Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43 letniemu mężczyźnie, który 02 marca 2014 r. na drodze Świebodzin-Rosin kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości tj. 3,25 promila alkoholu we krwi.
Prokurator oskarżył tego mężczyznę również o to, że 11 maja 2014 r. w jednej z miejscowości koło Świebodzina i mimo prowadzonego już wobec niego postępowania karnego ponownie wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwym (2,79 promila) i kierował nim.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. W wyjaśnieniach swoich stwierdził, że alkohol w postaci piwa i 300 ml wódki spożył już po... wjechaniu do rowu, a skoro znalazł się tam i tam również..."zaparkował" swój pojazd to postanowił spożyć alkohol.
Badania specjalistyczne przeprowadzone przez biegłego wykluczyły wersję przedstawioną przez podejrzanego. Biegły wykazał w szczególności, że w chwili kierowania pojazdem podejrzany znajdował się w stanie głębokiego upojenia alkoholowego.
Jak wskazano już wyżej oskarżony mimo prowadzonego p-ko niemu postępowania ponownie, bo 11 maja 2014 r. kolejny raz kierował samochodem w stanie nietrzeźwości - 2,79 promila. Tym razem wyprzedzając inny pojazd uderzył w niego, a następnie na skutek odrzucenia i utraty panowania nad tym pojazdem wjechał w słup trakcji elektrycznej i posesję domową
Ponownie przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do zarzucanego czynu i potwierdził, że spożył znaczne ilości alkoholu przed... planowaną jazdą samochodem.
Mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
W Prokuraturze Rejonowej w Świebodzinie w 2013 r. zarejestrowano 386 spraw, których przedmiotem były przestępstwa z art. 178 a par. 1 kk (jazda po pijanemu).
Oskarżonemu grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo jej pozbawienia do lat 2./AP
Czytaj więcej:
- w Ciekawie...nie tylko o prawie:
Wypadek komunikacyjny
W rozumieniu kodeksu karnego, spowodowanie wypadku w komunikacji to zdarzenie wynikające z naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, w następstwie którego inna niż sprawca naruszenia osoba doznała obrażeń ciała lub poniosła śmierć [art. 177 § 1-2 k.k.]. Więcej
- w Zagadnieniach problemowych
Bezpieczeństwo na drogach
Menu główne
Nasze strony
Dla pokrzywdzonych
Dla podejrzanych
Inne strony
Licznik odwiedzin: 161655771