ZADAŁ CIOS ROZBITĄ BUTELKĄ ROZCINAJĄC TĘTNICĘ SZYJNĄ POKRZYWDZONEMU
Dodano: 2014-08-20
Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48-letniemu mężczyźnie, który w dniu 07 czerwca 2014 r. w jednej z miejscowości niedaleko Świebodzina, uderzył w szyję pokrzywdzonego rozbitą szklaną butelką po piwie tzw. tulipanem, powodując u niego obrażenia w postaci rany szarpanej okolicy bródkowej i bocznej szyi o długości 4 cm, urazu tętnicy twarzy lewej, które to obrażenia naruszyły czynności narządów ciała i naraziły go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia.
W toku przeprowadzonego postępowania ustalono, że w nocy 07 czerwca 2014 r. na wspólnym podwórku przebywał oskarżony wraz ze swoją konkubiną. Mężczyzna zachowywał się bardzo głośno.
Jedna z mieszkanek tego budynku wyszła na zewnątrz i zwróciła uwagę, prosząc ich, aby zachowywali się ciszej, gdyż ma małe dziecko.
Oskarżony znieważył kobietę słowami powsz3echnie uznanymi za obelżywe i nie przestał się zachowywać głośno.
Kobieta wracając do mieszkania, zapytana przez pokrzywdzonego co się stało, wyjaśniła zaistniałą sytuację, na co pokrzywdzony powiedział, że pójdzie i zwróci uwagę.
Gdy pokrzywdzony podszedł do oskarżonego i powiedział mu, że jest nietrzeźwy i ma iść do domu i położyć się, ten rozbił trzymaną w ręku butelkę i tzw. tulipanem zadał cios pokrzywdzonemu w szyję.
Po otrzymanym ciosie pokrzywdzony zrobił parę kroków, a potem upadł i stracił przytomność.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna przyznał się do tego, że rozbił butelkę, jednak stwierdził, że nawet nie zauważył, że uderzył nią pokrzywdzonego.
Wyjaśnił, że pokrzywdzony podszedł do niego, nachylił się i chwycił go za ramiona, przez co odniósł on wrażenie, że chce go uderzyć "z główki". Wtedy skierował rozbitą butelkę ostrzem ku górze i to ostrze uderzyło go w brodę.
Zaznaczył, że nie miał zamiaru zranić pokrzywdzonego, chciał to tylko nastraszyć.
Na wniosek prokuratora sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.
Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności./AP
Czytaj więcej:
- w Ciekawie...nie tylko prawie:
Kara sprawiedliwa, użyteczna, oczekiwana
Bez wiedzy o społecznych warunkach powstawania przestępczości uchwalanie ustaw karnych jest twórczością w próżni, a bez świadomości o bezpośrednich następstwach wyroków karnych wymiar sprawiedliwości uderza na ślepo. Autorem tej opinii jest znakomity prawnik i znawca zagadnień penitencjarnych - M. Szerer. Jestem przekonany, że jej wartości przecenić się nie da. O karze sprawiedliwej, jako proporcjonalnej do winy pisał już Arystoteles. W dzisiejszych, rozdyskutowanych czasach o sprawiedliwości mówią politycy, piszą dziennikarze, dyskutują na forach internetowych rzesze słuchaczy i czytelników. Wszyscy mają receptę na karę sprawiedliwą. No, może z wyjątkiem tych, którzy kary wymierzają na podstawie obowiązującego prawa, czyli sędziów. Więcej ...
Rany
Są jednym z typowych następstw urazu mechanicznego na organizm żywy. Ich istotą jest przerwanie anatomicznej ciągłości tkanki. W przypadku skóry dochodzi do uszkodzenia jej wszystkich trzech zasadniczych warstw. Urazy poważniejsze zwykle nie ograniczają się do powłok skórnych, lecz prowadzą do większego lub mniejszego uszkodzenia lub zniszczenia narządów wewnętrznych. Więcej ...
Menu główne
Nasze strony
Dla pokrzywdzonych
Dla podejrzanych
Inne strony
Licznik odwiedzin: 161631667