ZADAŁ SZEREG CIOSÓW W TWARZ POKRZYWDZONEGO I ZABRAŁ MU TELEFON

Dodano: 2014-10-09

Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w nocy z 8 na 9 lipca 2014 r. w Sulechowie napadł na pokrzywdzonego uderzając go od tyłu pięścią w głowę, a gdy na skutek uderzenia ten przewrócił się na ziemię napastnik kontynuował napaść wielokrotnie jeszcze uderzając go w twarz i inne części ciała. Po doprowadzeniu pokrzywdzonego w ten sposób do stanu bezbronności oskarżony zabrał na jego szkodę telefon komórkowy marki Huawei o wartości 400 zł.

W wyniku zadanych przez oskarżonego ciosów, pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci podbiegnięcia krwawego oczodołu prawego, złamania przedniej części sitowia, obrzęku i złamania kości nosa i przegrody, złamania ścian przyśrodkowych zatok szczękowych i wyrostków skrzydłowych, złamania przyśrodkowej części oczodołu, które naruszyły czynności narządów ciała wymienionego i spowodowały rozstrój jego zdrowia na okres przekraczający dni 7.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Świebodzinie zastosował tymczasowe aresztowanie wobec oskarżonego na okres trzech miesięcy.

Za napad rabunkowy oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat./AP


Czytaj więcej:
- w Ciekawie... nie tylko o prawie:
Areszt tymczasowy - Jest izolacyjnym środkiem przymusu stosowanym w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania karnego. Areszt tymczasowy nie jest - wbrew rozpowszechnionemu przekonaniu - karą i nie zastępuje kary, jakkolwiek po jej orzeczeniu zaliczany jest na poczet kary już odbytej. Jedynym dopuszczonym przez prawo wyjątkiem od wskazanego tu celu stosowania aresztu tymczasowego i innych środków zapobiegawczych jest zapobieżenie popełnieniu przez oskarżonego [podejrzanego] nowego, ciężkiego przestępstwa. Uzasadnia to np. zastosowanie aresztu wobec znanego, przyznającego się do czynu sprawcy usiłowania pozbawienia życia innej osoby czy zdeterminowanego podpalacza, którego zachowanie świadczy o zamiarze konsekwentnej realizacji zbrodni. Więcej...

Rozbój, rabunek, napad rabunkowy - Jest to szczególnie drastyczny sposób dokonania kradzieży. Polega za zaborze cudzego mienia w celu jego przywłaszczenia przy użyciu przemocy wobec osoby lub groźby natychmiastowego użycia przemocy. Innym sposobem dokonania rozboju jest zabór cudzego mienia przez doprowadzenie pokrzywdzonego do stanu nieprzytomności lub bezbronności. Więcej...