ARESZT DLA SPRAWCY NAPADU RABUNKOWEGO
Dodano: 2015-02-26
Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 28 letniego mężczyzny, który w dniu 17 lutego 2015r. w Świebodzinie, używając przemocy (szarpiąc za ubranie, uderzając rękoma po głowie, kopiąc) wobec pokrzywdzonego, a następnie po doprowadzeniu go stanu bezbronności, usiłował ukraść mu pieniądze w kwocie co najmniej 80 zł, jednakże zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na postawę pokrzywdzonego.
Napastnik działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.
W dniu 19 lutego 2015r. Sąd Rejonowy w Świebodzinie zastosował względem tego podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
W Prokuraturze Rejonowej w Świebodzinie w 2014 r. zarejestrowano 14 spraw, których przedmiotem były przestępstwa z art. 280 par. 1 kk (napad rabunkowy).
Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 15 lat./AP
Czytaj więcej:
- w Ciekawie... nie tylko o prawie:
Areszt tymczasowy - Jest izolacyjnym środkiem przymusu stosowanym w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania karnego. Areszt tymczasowy nie jest - wbrew rozpowszechnionemu przekonaniu - karą i nie zastępuje kary, jakkolwiek po jej orzeczeniu zaliczany jest na poczet kary już odbytej. Jedynym dopuszczonym przez prawo wyjątkiem od wskazanego tu celu stosowania aresztu tymczasowego i innych środków zapobiegawczych jest zapobieżenie popełnieniu przez oskarżonego [podejrzanego] nowego, ciężkiego przestępstwa. Uzasadnia to np. zastosowanie aresztu wobec znanego, przyznającego się do czynu sprawcy usiłowania pozbawienia życia innej osoby czy zdeterminowanego podpalacza, którego zachowanie świadczy o zamiarze konsekwentnej realizacji zbrodni. Więcej...
Rozbój, rabunek, napad rabunkowy
- Jest to szczególnie drastyczny sposób dokonania kradzieży. Polega za zaborze cudzego mienia w celu jego przywłaszczenia przy użyciu przemocy wobec osoby lub groźby natychmiastowego użycia przemocy. Innym sposobem dokonania rozboju jest zabór cudzego mienia przez doprowadzenie pokrzywdzonego do stanu nieprzytomności lub bezbronności. Więcej...
Menu główne
Nasze strony
Dla pokrzywdzonych
Dla podejrzanych
Inne strony
Licznik odwiedzin: 161615636