TRAGICZNA, NIEDZIELNA PRZEJAŻDŻKA ROWEROWA. ZGINĘŁA 44 LETNIA ROWERZYSTKA PODCZAS MANEWRU JEJ WYPRZEDZANIA PRZEZ BUSA

Dodano: 2020-08-10

Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o zdarzeniu, do którego doszło 09.08.2020 w pobliżu m. Mozów.
Z dotychczasowych ustaleń wynika, że na drodze wojewódzkiej W 278  w kierunku Sulechowa  poruszały się dwie rowerzystki, (jedna za drugą). W pewnym momencie postanowiły zjechać w  lewo pod wiadukt i gdy pierwsza z nich wykonywała ten manewr wówczas jadący za nimi w tym samym kierunku pojazd m-ki citroen typu bus kierowany przez 42 letniego mieszkańca gminy Sulechów,  podczas manewru wyprzedzania rowerzystek uderzył w tylne koło roweru. W wyniku uderzenia pokrzywdzona upadła na jezdnię.  Nieprzytomną 44-letnią rowerzystkę, mieszkankę Gminy Sulechów  przetransportowano śmigłowcem LPR do szpitala w Zielonej Górze, gdzie w nocy 10 sierpnia 2020 roku zmarła.

Na miejscu przeprowadzono oględziny miejsca wypadku, rower i pojazd zabezpieczono do dalszych oględzin, kierującego busem poddano badaniu alconesorem (był trzeźwy), przesłuchano świadka zdarzenia. Zwłoki zmarłej zabezpieczono celem wykonania sekcji.

O ewentualnych kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz