69-LETNI MĘŻCZYZNA OFIARĄ POŻARU MIESZKANIA W ŁAGOWIE LUBUSKIM
Dodano: 2011-11-25
Świebodzin - Łagów. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o zdarzeniu, do którego doszło w dniu wczorajszym tj. 24.11.2011 r. w Łagowie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że po godzinie 19.00 w jednym budynków mieszkalnych zauważono silne zadymienie z okien mieszkania położonego na drugim piętrze. Przybyli na miejsce strażacy po wyważeniu drzwi wejściowych do mieszkania znaleźli tuż za drzwiami nieprzytomnego 69-letniego mężczyznę- niestety pomimo natychmiastowej reanimacji mężczyzna zmarł. Po ewakuacji mieszkańców budynku ugaszono pożar mieszkania.
W toku wstępnych oględzin stwierdzono, iż w mieszkaniu znajdowało się szereg różnych przedmiotów (między innymi łatwopalnych, papierowych oraz odzieży), a drzwiczki od pieca kaflowego były otwarte co wskazywałoby na możliwość, iż powodem pożaru było wydostanie się fragmentu opału z pieca, zaś przyczyną zgonu mogło być zaczadzenie.
Zabezpieczono zwłoki do sekcji. Z uwagi na konieczność zakończenia akcji gaśniczej oraz zadymienia mieszkania i brak oświetlenia szczegółowe oględziny zostały przeprowadzone w dniu dzisiejszym tj. 25.11.2011 r.
O kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz
zobacz także:
- w Ciekawie...nie tylko o prawie:
- Sekcja zwłok - Właściwiej należałoby powiedzieć sądowo-lekarska sekcja zwłok, albowiem do tego rodzaju badania zwłok ludzkich odnoszą się przytoczone tu uwagi. Proponowane przez różnych autorów definicje można podsumować następująco: sądowo-lekarska sekcja zwłok to otwarcie i zbadanie co najmniej trzech jam ciała tj. czaszki, klatki piersiowej i szyi oraz jamy brzusznej w celu ustalenia przyczyny śmierci, jej charakteru i związku przyczynowego z działaniem innych osób. czytaj wiecej..
- Oględziny miejsca zdarzenia - Zwrot "Już starożytni ..." pasuje do tematyki oględzinowej wyjątkowo dobrze. Faktycznie, jak podaje prof. Brunon Hołyst, już w Starożytnym Egipcie powoływano w razie potrzeby specjalne komisje do prowadzenia oględzin miejsca zdarzenia oraz do zabezpieczania i oceny śladów [P. Horoszowski, Niewłaściwe tendencje we współczesnej kryminalistyce, Problemy Kryminalistyki 1957 nr 10, s. 512]. Co ciekawe, protokoły oględzin z tamtego okresu wskazują na pewne elementy łączenia oględzin z eksperymentem i z drobiazgową dokładnością opisują te czynności śledcze. czytaj wiecej..
Menu główne
Nasze strony
Dla pokrzywdzonych
Dla podejrzanych
Inne strony
Licznik odwiedzin: 161659478