19-LATEK ZADAWAŁ UDERZENIA BUTELKĄ W GŁOWĘ, KOPAŁ PO CAŁYM CIELE – NA WNIOSEK PROKURATORA TRAFIŁ DO ARESZTU

Dodano: 2013-11-27

Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 19-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 21 listopada 2013 roku w jednej z miejscowości powiatu wschowskiego, działając wspólnie i w porozumieniu z ustalonym nieletnim, poprzez uderzenie 25-letniego pokrzywdzonego butelką w głowę, a następnie kopanie po całym ciele doprowadził go do stanu bezbronności, a następnie zabrał mu portfel wraz z zawartością pieniędzy w kwocie 110 zł, dowodu osobistego oraz karty bankomatowej.

Jak ustalono, sprawca swoim działaniem naraził pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Dotychczas dokonano przesłuchania świadków, dokonano oględzin miejsca zdarzenia, powołano biegłego lekarza.

 Sąd Rejonowy w Nowej Soli zamiejscowy wydział we Wschowie w dniu wczorajszym tj. 26.11.2013 r. zastosował wobec podejrzanego wnioskowany przez prokuratora środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. /jcz

Zobacz także:

- w Ciekawie..nie tylko o prawie;

- Rozbój, rabunek, napad rabunkowy - Jest to szczególnie drastyczny sposób dokonania kradzieży. Polega za zaborze cudzego mienia w celu jego przywłaszczenia przy użyciu przemocy wobec osoby lub groźby natychmiastowego użycia przemocy. Innym sposobem dokonania rozboju jest zabór cudzego mienia przez doprowadzenie pokrzywdzonego do stanu nieprzytomności lub bezbronności.czytaj więcej..

 -Oględziny miejsca zdarzenia - Zwrot "Już starożytni ..." pasuje do tematyki oględzinowej wyjątkowo dobrze. Faktycznie, jak podaje prof. Brunon Hołyst, już w Starożytnym Egipcie powoływano w razie potrzeby specjalne komisje do prowadzenia oględzin miejsca zdarzenia oraz do zabezpieczania i oceny śladów [P. Horoszowski, Niewłaściwe tendencje we współczesnej kryminalistyce, Problemy Kryminalistyki 1957 nr 10, s. 512]. Co ciekawe, protokoły oględzin z tamtego okresu wskazują na pewne elementy łączenia oględzin z eksperymentem i z drobiazgową dokładnością opisują te czynności śledcze. czytaj więcej..