MATKA RZUCAŁA NIEMOWLĘCIEM, DUSIŁA GO, GROZIŁA MU ZABÓJSTWEM

Dodano: 2013-03-06

Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniej kobiecie. Oskarżona w nieustalonym okresie do 11 lipca 2012 r. znęcała się psychicznie i fizycznie nad swoim synem w ten sposób, że krzyczała na niego, znieważała słowami obelżywymi, groziła pozbawieniem życia, rzucała na łóżko, potrząsała synem z dużą siłą, dusiła poprzez narzucenia kocyka na twarz i przyciśnięcie, rzucała nosidełkiem, w którym było dziecko o blat kuchenny.

Jak ustalono oskarżona mieszkała od końca marca 2012 r. ze swoim synem (ur. 26.10.2011 r.) w jednym ze schronisk dla matki i dziecka w województwie lubuskim. W trakcie pobytu kobieta krzyczała na syna, groziła mu pozbawieniem życia, używała wobec niego słów wulgarnych.

Ustalono nadto, że oskarżona w godzinach wieczornych nie reagowała na płacz dziecka. Kiedy ktoś zwracał jej uwagę na takie zachowanie oskarżona używała słów wulgarnych, mówiła, że ma dość dziecka bo ciągle płacze i je zabije. Doszło nawet do sytuacji, w której kobieta rzuciła dziecko z wysokości 0,5 metra na podłogę. Dziecko było przerażone i bardzo płakało.  Innym razem oskarżona posadziła niemowlę na blacie kuchennym - dziecko nie utrzymało równowagi przewracając się i uderzając głową w blat.  

Oskarżona nie przyznała się do zarzucanego jej czynu. Grozi jej kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Dziecko przebywa obecnie w Pogotowiu Rodzinnym. /jcz

zobacz także;
- w Ciekawie..nie tylko o prawie;

-Fizyczne i psychiczne znęcanie się -Jest jedną z form przestępczości przeciwko rodzinie i opiece. Jego istota polega na zadawaniu osobie pokrzywdzonej cierpień o charakterze cielesnym, psychicznym, a najczęściej jednym i drugim jednocześnie. "Znęcanie się" nie jest stylem życia dwojga czy więcej osób w określonym środowisku społecznym, np. w rodzinie. Do uznania określonych zachowań sprawcy za przestępstwo znęcania się konieczne jest ustalenie, że jego uczynki wyraźnie podyktowane są wolą dręczenia ofiary. Cechuje je określona intensywność i dokuczliwość.czytaj więcej..