ARESZT DLA 24-LATKA, KTÓRY POMIMO SĄDOWEGO WYROKU NADAL ZNĘCAŁ SIĘ NAD RODZINĄ

Dodano: 2013-08-01

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 24 - letniego mężczyzny. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w dniu 27 lipca 2013 roku funkcjonariusze KP Lubsko dokonali zatrzymania tego mężczyzny - mieszkańca jednej z miejscowości powiatu żarskiego. Powodem zatrzymania była awantura wszczęta wobec domowników i stosowanie wobec nich przemocy fizycznej.

Ustalono, że zatrzymany wiosną bieżącego roku skazany był za znęcanie się nad rodziną. Pomimo tego nadal stosuje przemoc wobec rodziny. Sąd przychylił się do wniosku i w dniu 29 lipca 2013 zastosował tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy.

O kolejnych ustaleniach s prawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz


zobacz także;
-w Ciekawie..nie tylko o prawie;

-Fizyczne i psychiczne znęcanie się -Jest jedną z form przestępczości przeciwko rodzinie i opiece. Jego istota polega na zadawaniu osobie pokrzywdzonej cierpień o charakterze cielesnym, psychicznym, a najczęściej jednym i drugim jednocześnie. "Znęcanie się" nie jest stylem życia dwojga czy więcej osób w określonym środowisku społecznym, np. w rodzinie. Do uznania określonych zachowań sprawcy za przestępstwo znęcania się konieczne jest ustalenie, że jego uczynki wyraźnie podyktowane są wolą dręczenia ofiary. Cechuje je określona intensywność i dokuczliwość. czytaj wiecej..

Areszt tymczasowy -Jest izolacyjnym środkiem przymusu stosowanym w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania karnego. Areszt tymczasowy nie jest - wbrew rozpowszechnionemu przekonaniu - karą i nie zastępuje kary, jakkolwiek po jej orzeczeniu zaliczany jest na poczet kary już odbytej. Jedynym dopuszczonym przez prawo wyjątkiem od wskazanego tu celu stosowania aresztu tymczasowego i innych środków zapobiegawczych jest zapobieżenie popełnieniu przez oskarżonego [podejrzanego] nowego, ciężkiego przestępstwa. Uzasadnia to np. zastosowanie aresztu wobec znanego, przyznającego się do czynu sprawcy usiłowania pozbawienia życia innej osoby czy zdeterminowanego podpalacza, którego zachowanie świadczy o zamiarze konsekwentnej realizacji zbrodni. czytaj więcej..