TRAGICZNY WYPADEK , W KTÓRYM ZGINĘŁA 32-LETNIA CIĘŻARNA KOBIETA I JEJ 7-LETNIE DZIECKO

Dodano: 2015-03-16

Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o tragicznym zdarzeniu drogowym, do którego doszło 15.03.2015 r. na drodze nr 295 trasa Gorzupia - Nowogród Bobrzański. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki VW Golf mieszkaniec Szczecina, jadąc z Gorzupi w kierunku Nowogrodu Bobrzańskiego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas drogi i doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym marki Audi A3. W wyniku tego zderzenia małoletnia (7 lat) pasażerka samochodu marki VW Golf poniosła śmierć na miejscu, natomiast siedząca obok niej kobieta- 32 - letnia żona kierowcy, doznała ciężkich obrażeń ciała, w wyniku których zmarła w Szpitalu w Zielonej Górze.

Kierujący samochodem osobowym marki Audi 25-letni mężczyzna doznał złamania prawej ręki. Kierujący samochodem VW Golf 28-letni mężczyzna doznał powierzchownych obrażeń prawej ręki, jednakże w wyniku szoku psychicznego został przewieziony na oddział psychiatryczny pobliskiego szpitala, gdzie pozostawiono mężczyznę na obserwacji.

 Z uwagi na umieszczenie 28-latka na oddziale psychiatrycznym zobowiązano lekarza do wcześniejszego powiadomienia KPP w Żaganiu o jego zwolnieniu celem wykonania z jego udziałem czynności procesowych. Na miejscu wykonano oględziny miejsca wypadku drogowego z udziałem biegłego i technika kryminalnego z KPP Żary oraz zewnętrzne oględziny zwłok dziecka.

 Jak ustalono, ciało dziewczynki znajdowało się w foteliku i wyrzucone zostało z pojazdu wraz z fotelikiem na skutek silnego uderzenia. Po zakończonych oględzinach zwłoki dziecka zostały przekazane do Zakładu Usług Pogrzebowych w Zielonej Górze, gdzie na wniosek prokuratora zostaną przeprowadzone szczegółowe oględziny zwłok- Funkcjonariuszom RD KPP Żagań zlecono wykonanie oględzin pojazdów.

 O kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz

 zobacz także:
w Ciekawie..nie tylko o prawie:

 - Oględziny miejsca zdarzenia -Oględziny miejsca zdarzenia Zwrot "Już starożytni ..." pasuje do tematyki oględzinowej wyjątkowo dobrze. Faktycznie, jak podaje prof. Brunon Hołyst, już w Starożytnym Egipcie powoływano w razie potrzeby specjalne komisje do prowadzenia oględzin miejsca zdarzenia oraz do zabezpieczania i oceny śladów [P. Horoszowski, Niewłaściwe tendencje we współczesnej kryminalistyce, Problemy Kryminalistyki 1957 nr 10, s. 512]. Co ciekawe, protokoły oględzin z tamtego okresu wskazują na pewne elementy łączenia oględzin z eksperymentem i z drobiazgową dokładnością opisują te czynności śledcze. więcej.. 

 

 

- Sekcja zwłok- Właściwiej należałoby powiedzieć sądowo-lekarska sekcja zwłok, albowiem do tego rodzaju badania zwłok ludzkich odnoszą się przytoczone tu uwagi. Proponowane przez różnych autorów definicje można podsumować następująco: sądowo-lekarska sekcja zwłok to otwarcie i zbadanie co najmniej trzech jam ciała tj. czaszki, klatki piersiowej i szyi oraz jamy brzusznej w celu ustalenia przyczyny śmierci, jej charakteru i związku przyczynowego z działaniem innych osób. czytaj więcej..