ZNIEWAŻYŁA FUNKCJONARIUSZY PODCZAS ZATRZYMANIA KIERUJĄCEGO POJAZDEM - POPRACUJE NA CELE SPOŁECZNE, PRZEPROSI POLICJANTÓW
Dodano: 2015-10-20
Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze- oskarżenie bez przeprowadzania rozprawy) wobec 19-letniej kobiety. Oskarżona w dniu 7 sierpnia 2015 r. w Mirocinie Górnym , w trakcie interwencji podjętej przez funkcjonariuszy Policji wypowiadała pod ich adresem słowami powszechnie uznanymi za obelżywe podczas i w związku z wykonywaniem przez nich obowiązków służbowych.
Ponadto ustalono, że w celu zmuszenia funkcjonariusza do zaniechania prawnej czynności służbowej związanej z zatrzymaniem kierującego samochodem stosowała wobec niego przemoc w postaci popychania.
Oskarżona przyznała się do zarzucanego mu czynu i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Prokurator wniósł o skazanie jej na karę 6 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie , przeproszenie pokrzywdzonych na piśmie w terminie 14 dni od uprawomocnienia się wyroku oraz zasądzenie kosztów sądowych.
W przypadku odrzucenia wniosku przez sąd oskarżonej grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. /jcz
zobacz także:
- w Ciekawie..nie tylko o prawie:
- Zniewaga funkcjonariusza publicznego - Znieważenie innej osoby jest nie tylko zachowaniem niegodnym, ale też przestępstwem stanowiącym skierowanym przeciwko godności osobistej człowieka. Zniewaga jest każde zachowanie uwłaczające tej godności, stanowiące przejaw lekceważenia oraz pogardy dla jednostki ludzkiej. Warto przypomnieć, że także w rozumieniu prawa cywilnego, dobra osobiste człowieka, w tym jego cześć, pozostają pod ochroną tego prawa niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach [art. 23 kc].
więcej
Menu główne
Nasze strony
Dla pokrzywdzonych
Dla podejrzanych
Inne strony
Licznik odwiedzin: 160770016