NAGŁY ZGON STUDENTA UNIWERSYTETU ZIELONOGÓRSKIEGO

Dodano: 2016-05-18

Zielona Góra. W związku z dużym zainteresowaniem mediów oraz zielonogórskiego środowiska akademickiego informuję, że Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze prowadzi czynności mające na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności nagłego zgonu studenta Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Studiujący na tej Uczelni i jednocześnie mieszkający w jednym z akademików młody mężczyzna dzisiaj nad ranem przewieziony został do Szpitala Klinicznego w Zielonej Górze w związku z utratą przytomności. Stan pacjenta w chwili przewożenia do Szpitala oceniany był jako ciężki. Mężczyzna zmarł nad ranem. Z informacji już uzyskanych wynika, że student od dłuższego czasu chorował.

Na polecenie prokuratora wyznaczeni policjanci z KMP w Zielonej Górze kontynuują przesłuchania osób, które miały ostatni kontakt ze zmarłym studentem. Zabezpieczana jest również dokumentacja medyczna. Zwłoki zmarłego zabezpieczone zostały w celu wykonania prokuratorskiej sekcji. Jak zawsze w takich wypadkach na ostateczne wyniki badań, w tym wyniki toksykologiczne będziemy musieli poczekać kilka tygodni.

O ewentualnych, nowych ustaleniach poinformuję w późniejszym czasie.

 Zbigniew Fąfera - rzecznik PO