PROKURATOR WSZCZĄŁ ŚLEDZTWO W SPRAWIE POŻARU 25 TYS. TON ODPADÓW

Dodano: 2017-02-17

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o zdarzeniu, do którego doszło  14.02.2017 r. w miejscowości Brożek. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że tego dnia na terenie jednej z miejscowych spółek  powstał pożar 25 tys. ton odpadów składowanych zgodnie z przepisami.  W wyniku pożaru spaleniu uległy 2 koparki oraz znaczna część składowanych odpadów.
 
16 lutego 2017 roku Prokurator Rejonowy w Żarach wszczął w tej sprawie śledztwo z art. 163 par. 1 kk .  Obecnie prowadzone są przesłuchania świadków, w najbliższym czasie do pracy przystąpią biegli w zakresie pożarnictwa. 
 
O ewentualnych  kolejnych  ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz
 
 zobacz także:

- w Ciekawie..nie tylko o prawie:

-Oględziny miejsca zdarzenia - Zwrot "Już starożytni ..." pasuje do tematyki oględzinowej wyjątkowo dobrze. Faktycznie, jak podaje prof. Brunon Hołyst, już w Starożytnym Egipcie powoływano w razie potrzeby specjalne komisje do prowadzenia oględzin miejsca zdarzenia oraz do zabezpieczania i oceny śladów [P. Horoszowski, Niewłaściwe tendencje we współczesnej kryminalistyce, Problemy Kryminalistyki 1957 nr 10, s. 512]. Co ciekawe, protokoły oględzin z tamtego okresu wskazują na pewne elementy łączenia oględzin z eksperymentem i z drobiazgową dokładnością opisują te czynności śledcze.więcej..