40-LATEK PORZUCIŁ 4 SZCZENIĘTA W KUBLE NA ŚMIECI

Dodano: 2017-04-07

Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował w ostatnim czasie do sądu kilka aktów oskarżenia za znęcanie się nad zwierzętami.
M.in. 40-letniemu mężczyźnie zarzucił, że w jednej z miejscowości powiatu zielonogórskiego znęcał się nad zwierzętami poprzez porzucenie czterech szczeniąt ,wrzucając je do kubła na śmieci znajdującego się na terenie posesji.
71-letniej kobiecie zarzucono, że w bliżej nieokreślonym okresie, nie później niż od jesieni 2015 r. do 15 lipca 2016 r. w jednej z miejscowości gminy Nowogród Bobrzański, znęcała się nad zwierzęciem  kozą domową utrzymując ją w stanie rażącego zaniedbania co spowodowało u zwierzęcia m.in.  przerost racic, który uniemożliwił zwierzęciu poruszanie się.
 
Zgodnie z przepisami ustawy o  ochronie zwierząt, oskarżonym  grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2./jcz
 
Czytaj więcej:
 
- w Ciekawie...nie tylko o prawie:

Znęcanie się nad zwierzętami- Dla wielu osób problematyka odpowiedniego traktowania zwierząt ma wciąż znaczenie marginalne. Pokutuje przekonanie, że zwierzęta to istoty którym nie zawsze należy się właściwy szacunek człowieka i pomoc z jego strony. Tymczasem już z art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt [Dz. U. z 2003 r. nr 106, poz. 1002 ze zm.] wynika, że zwierzę, jako istota zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Każde zwierzę wymaga też humanitarnego traktowania przez co rozumie się traktowanie uwzględniające potrzeby zwierzęcia i zapewniające mu opiekę i ochronę.
więcej..