DOKONAŁ ROZBOJU NA PRZYSTANKU AUTOBUSOWYM. UKRADŁ TELEFON I PIENIĄDZE

Dodano: 2017-04-12

Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w  Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu mężczyźnie.
Oskarżony 25 czerwca 2015 r. w Zielonej Górze , po uprzednim dwukrotnym uderzeniu pokrzywdzonego pięścią w twarz oraz przyciśnięciu go do ławki  przystanku autobusowego  mieszczącego się w centrum miasta i doprowadzeniu go w ten sposób do stanu bezbronności , zabrał mu telefon komórkowy wartości 350 zł oraz pieniądze w kwocie 30 zł.

Jak ustalono  24.06.2015 r. pokrzywdzony  będąc w drodze do Wrocławia zatrzymał się w  Zielonej Góry, W nocy na 26 czerwca 2016 r. na przystanku dosiadł się do niego oskarżony prosząc o papierosa . pokrzywdzony poczęstował go. Obaj mężczyźni nawiązali rozmowę . Po chwili oskarżony zażądał od pokrzywdzonego pieniędzy na piwo. Gdy ten odmówił został zaatakowany przez oskarżonego , który dwukrotnie go uderzył, przeszukał kieszenie  i okradł.
W toku postępowania odzyskano utracony telefon i zwrócono go pokrzywdzonemu.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego oskarżony przyznał się d zarzucanego mu czynu zasłaniając się jednocześnie niepamięcią. /jcz


 zobacz także:
- w Ciekawie..nie tylko o prawie:

- Rozbój, rabunek, napad rabunkowy - Jest to szczególnie drastyczny sposób dokonania kradzieży. Polega za zaborze cudzego mienia w celu jego przywłaszczenia przy użyciu przemocy wobec osoby lub groźby natychmiastowego użycia przemocy. Innym sposobem dokonania rozboju jest zabór cudzego mienia przez doprowadzenie pokrzywdzonego do stanu nieprzytomności lub bezbronności.  więcej..