POZOSTAWIŁ NIEDOPAŁEK PAPIEROSA - DOPROWADZIŁ DO POŻARU MIESZKANIA

Dodano: 2017-04-19

Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w  Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko  66-letniemu mężczyźnie.
Oskarżony  14 października 2016 r. w Zielonej Górze nieumyślnie zaprószył ogień poprzez pozostawienie niedopałka papierosa w jednym z mieszkań w centrum Zielonej Góry, w wyniku czego  sprowadził zdarzenie w postaci pożaru, które zagrażało życiu i zdrowiu wielu osób.

Jak ustalono tamtego dnia około godziny 23.20 funkcjonariusze  KMP udali się w rejon , gdzie zgłoszono pożar mieszkania.
Po przybyciu na miejsce w/w zastali Straż Pożarną oraz pogotowie Ratunkowe. Pożarem objęte zostało jedno z mieszkań . Sąsiedzi, którzy wyczuli zapach dymu i stwierdzili, że mieszkanie jest zamknięte . W obawie przed tym, że wewnątrz jest jego właściciel siekierą  wyłamali drzwi.

Powołany do sprawy biegły w wydanej opinii stwierdził, że bezpośrednią przyczyną zaistniałego zdarzenia było zaprószenie ognia poprzez pozostawienie niedopałka papierosa. Pożar stwarzał zagrożenie dla wszystkich osób znajdujących się w budynku, które polegało przede wszystkim na toksycznym działaniu  gazów pożarowych. Zaistniałe zdarzenie zagrażało tym samym życiu lub zdrowiu wielu osób w rozumieniu art. 163 par 1 kk.
Oskarżony przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.