KOPAŁ POKRZYWDZONEGO PO CAŁYM CIELE I ZABRAŁ MU TELEFON WARTOŚCI 10 ZŁ.

Dodano: 2017-06-09

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 18 letniemu mężczyźnie, który w dniu 18 stycznia 2017 r. w Lubsku używając przemocy poprzez bicie rękoma i kopanie po całym ciele pokrzywdzonego, zabrał mu w celu przywłaszczenia telefon komórkowy marki LG o wartości 10 zł.

W toku przeprowadzonego postępowania ustalono, że 18 stycznia 2017 r. oskarżony wraz z pokrzywdzonym i dwoma innymi mężczyznami spożywali wspólnie alkohol. Wracając w kierunku domu, oskarżony zaproponował pokrzywdzonemu by ten udał się z nim na tzw. Czarną drogę gdzie razem spożyją dodatkowy alkohol, który miał mieć oskarżony. Tam napastnik przewrócił pokrzywdzonego na ziemię i zaczął go kopać po całym ciele a następnie sprawdził kieszenie kurtki i spodni pokrzywdzonego po czym zabrał mu telefon komórkowy marki LG wartości 10 zł.

Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat./AP

Czytaj więcej:
- w Ciekawie... nie tylko o prawie:

Rozbój, rabunek, napad rabunkowy
 Jest to szczególnie drastyczny sposób dokonania kradzieży. Polega za zaborze cudzego mienia w celu jego przywłaszczenia przy użyciu przemocy wobec osoby lub groźby natychmiastowego użycia przemocy. Innym sposobem dokonania rozboju jest zabór cudzego mienia przez doprowadzenie pokrzywdzonego do stanu nieprzytomności lub bezbronności.  Więcej