ARESZT DLA 26-LATKA ZA WŁAMANIE DO MIESZKANIA I KRADZIEŻ PIENIĘDZY

Dodano: 2017-07-14

Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w  Nowej Soli skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 26-letniego mężczyzny. Oskarżonemu zarzucono , że w dniu 07.07.2017 r. w Nowym Miasteczku, bez użycia narzędzia dokonał włamania  do mieszkania i kradzieży  pieniędzy w kwocie 2.600zł,  na szkodę ustalonego małżeństwa w wieku 49 i 50 lat.

Sąd Rejonowy w  Nowej Soli przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

O ewentualnych kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w kolejnych komunikatach./jcz

zobacz także:

w Ciekawie..nie tylko o prawie:

- Areszt tymczasowy -Jest izolacyjnym środkiem przymusu stosowanym w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania karnego. Areszt tymczasowy nie jest - wbrew rozpowszechnionemu przekonaniu - karą i nie zastępuje kary, jakkolwiek po jej orzeczeniu zaliczany jest na poczet kary już odbytej. Jedynym dopuszczonym przez prawo wyjątkiem od wskazanego tu celu stosowania aresztu tymczasowego i innych środków zapobiegawczych jest zapobieżenie popełnieniu przez oskarżonego [podejrzanego] nowego, ciężkiego przestępstwa. Uzasadnia to np. zastosowanie aresztu wobec znanego, przyznającego się do czynu sprawcy usiłowania pozbawienia życia innej osoby czy zdeterminowanego podpalacza, którego zachowanie świadczy o zamiarze konsekwentnej realizacji zbrodni. więcej..