GROZIŁ MAŁOLETNIEJ ŻE UDOSTĘPNI JEJ NAGIE ZDJĘCIA

Dodano: 2017-08-04

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22 letniemu mężczyźnie, który w lutym 2017 r. działając w krótkich odstępach czasu, na portalu społecznościowym nawiązał kontakt z małoletnią (14 lat), po czym używając groźby wyrządzenia krzywdy rodzicom małoletniej zmusił ją do skorzystania z komunikatora "skype" i okazania nagich piersi i utrwalił tę czynność. Oskarżony dążył do spotkania z małoletnią a następnie grożąc pokrzywdzonej rozgłoszeniem wiadomości uwłaczającej jej czci poprzez przesłanie posiadanych zdjęć innym osobom nakłaniał małoletnią do wykonania zdjęć okolicy części intymnych oraz do wykonania innych czynności seksualnych.

Nadto oskarżony w swoim telefonie komórkowym posiadał pliki video zawierające treści pornograficzne przedstawiające małoletniego w trakcie czynności seksualnej ze zwierzęciem.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Żarach zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy, który to środek został przedłużony na dalsze 3 miesiące.

Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat./AP