PONIŻAŁ, OŚMIESZAŁ, WYZYWAŁ I POBIŁ ŻONĘ METALOWĄ RURKĄ

Dodano: 2017-09-01

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 54 letniego mężczyzny, który w okresie od sierpnia 2016 r. do maja 2017 r. w Żarach znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną, w ten sposób, że wyzywał ją słowami wulgarnymi i obelżywymi, krytykował, poniżał, ośmieszał, naruszał nietykalność cielesną uderzając ją po całym ciele, dusił, wykręcał ręce, kopał i popychał, przy czym w dniu 27 maja 2017 r. pobił żonę metalową rurką po całym ciele, czym spowodował obrażenia ciała naruszające prawidłowe funkcjonowanie organizmu na okres poniżej 7 dni.

Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Prokurator wniósł do sądu o karę 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania na okres próby 2 lat, obowiązek informowania Sądu o przebiegu okresu próby, dozór kuratora, obowiązki nie wszczynania awantur, powstrzymanie się od nadużywania alkoholu. Wydano postanowienie o nakazie opuszczenia lokalu na okres 3 miesięcy i zastosowano dozór policyjny.

W przypadku, gdy Sąd nie przychyli się do tego wniosku, to oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat./AP