GROZIŁ MAŁOLETNIEJ ŻE UJAWNI FILM Z ODBYCIA STOSUNKU SEKSUALNEGO

Dodano: 2017-10-03

Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29 letniemu mężczyźnie, który w okresie pomiędzy listopadem a grudniem 2016 r. w Świebodzinie,w należącym do niego telefonie komórkowym, przechowywał treści pornograficzne z udziałem małoletniej, które uprzednio utrwalił nagrywając kamerą odbycie z pokrzywdzoną stosunku seksualnego i wykonywanie innych czynności seksualnych.

Nadto 25 grudnia 2016 r. w Zielonej Górze używając wobec pokrzywdzonej podstępu i groźby publicznego rozpowszechnienia filmu z nagrania czynności seksualnych, jakie wcześniej z nią wykonywał, doprowadził ją, wbrew jej woli, do obcowania płciowego poprzez odbycie z nią stosunku seksualnego.

Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat./AP

Czytaj więcej:


- w Ciekawie&8230;nie tylko o prawie:

Molestowanie seksualne dzieci - Hasła "molestowanie" czy "molestowanie seksualne" na próżno szukać w wydanej w 2000 r. Wielkiej Encyklopedii Prawa. Nie powinno to dziwić, albowiem w języku polskim "molestowanie" tradycyjnie oznaczało takie zachowania, jak: prośby natrętne, zanudzanie prośbami czy naprzykrzanie się [por. Leksykon PWN, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, W-wa 1972, s. 725]. Taką samą definicję znajdujemy w Słowniku wyrazów i zwrotów obcojęzycznych Władysława Kopalińskiego. Przy okazji tej lektury możemy też dowiedzieć się, że łacińskie "moles" to po prostu ciężar, a "molestare" to tyle, co "być ciężarem, kłopotem" [Wł. Kopaliński, Słownik wyrazów i zwrotów obcojęzycznych, Wyd. Wiedza Powszechna, W-wa 1970 s. 495]. Więcej