ZABÓJSTWO W GOZDNICY

Dodano: 2017-10-24

Żagań. W piątek 20.10.2017 roku w godzinach popołudniowych, w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w Gozdnicy ujawniono zwłoki 58 letniego mężczyzny z ranami głowy.
Przybyli na miejsce prokurator z medykiem sądowym oraz grupą dochodzeniowo śledczą policji z Żagania przeprowadzili na miejscu oględziny miejsca zdarzenia połączone z działaniami mającymi na celu ustalenie okoliczności śmierci zmarłego.


Ustalono, że dzień wcześniej tj. 19.10.2017 roku pokrzywdzony spożywał w swoim mieszkaniu alkohol z dwoma mężczyznami (braćmi G.), którym wynajmował jeden z pokoi w tym mieszkaniu, a także z sąsiadem i jego konkubiną. Po libacji wszyscy opuścili pokój, a pokrzywdzony położył się w swoim łóżku. Na drugi dzień (przyp. 20.10.2017) w godzinach popołudniowych doszło do ujawnienia zwłok pokrzywdzonego. Mężczyzna leżał w swoim łóżku - na jego głowie ujawniono rozległą ranę tłuczoną. W mieszkaniu tym znaleziono młotek ze śladami krwi. Narzędzie zabezpieczono do badań genetyczno - porównawczych.


Na polecenie prokuratora w sprawie tej początkowo zatrzymano 3 osoby uczestniczące dzień wcześniej w libacji alkoholowej w mieszkaniu pokrzywdzonego (sąsiada i jego konkubinę oraz jednego z braci). Ustalono jednocześnie, że drugi z braci ukrywa się i widziany był tego dnia w okolicach Gozdnicy.


Jeszcze tego samego dnia wzmocnione siły policyjne z Żagania przeprowadziły obławę w wyniku której w godzinach wieczornych tego samego dnia zatrzymano Tomasza G.


Na podstawie zebranego materiału dowodowego, w tym zeznań świadków prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut dokonania zbrodni zabójstwa - art. 148 par. 1 kk. Podejrzany przyznał się do dokonania zbrodni, w szczególności do uderzenia młotkiem w głowę śpiącego wówczas pokrzywdzonego - nie podał jednak motywów swojego działania.


Wczoraj na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Żaganiu zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 m-cy.


W najbliższą środę w Zakładzie Medycyny Sądowej AM we Wrocławiu przeprowadzona zostanie sekcja zwłok zmarłego.
 
Zbigniew Fąfera - rzecznik PO