UKRADŁ KARTĘ BANKOMATOWĄ I BEZPRAWNIE DOKONAŁ KILKU PŁATNOŚCI ZBLIŻENIOWYCH

Dodano: 2017-10-27

Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w  Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie.
Oskarżony  17 maja 2017 r. w Nowej Soli skradł kartę bankomatową na szkodę ustalonego mężczyzny, a następnie tego samego dnia przy użyciu tej karty 9 - krotnie dokonał tzw. transakcji zbliżeniowych. W ten sposób oskarżony wielokrotnie dopuścił się więc włamania do systemu bankowego i kradzieży pieniędzy w różnych kwotach na łączną sumę 282,74 zł.

Oskarżony przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze . Prokurator wniósł o skazanie go na karę grzywny  oraz obowiązek naprawienia szkody w całości poprzez zwrot skradzionej kwoty.
W przypadku odrzucenia wniosku przez sąd oskarżonemu grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. /jcz

zobacz także:
w Ciekawie ..nie tylko o prawie:
-Kradzież -
W rozumieniu prawa karnego, kradzież to zabór cudzej rzeczy ruchomej w celu przywłaszczenia. Istotą zaboru jest wyjęcie cudzej rzeczy ruchomej spod władztwa osoby uprawnionej do niepodzielnego władania, czyli swobodnego dysponowania tą rzeczą.więcej..

- Wyrok bez rozprawy -Całe dziesiątki lat polscy widzowie amerykańskich filmów kryminalnych intrygowani byli specyficznym dla tego kraju sposobem orzekania w sprawach karnych - ugodą pomiędzy prokuratorem a przyszłym oskarżonym. Niezależnie od różnorakich zastrzeżeń podnoszonych pod adresem takiego sposobu kończenia śledztwa, jednemu nie można było zaprzeczyć: nawet najbardziej skomplikowane sprawy kończyły się znacznie szybciej i były mniej kosztownie niż wynikało to z polskich doświadczeń.więcej..