SPRAWCY ROZBOJU W ARESZCIE

Dodano: 2018-03-01

Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom  w wieku 22 lat.
W dniu 15.10.2017 r. w Sulechowie podczas wymiany zdań między oskarżonym a pokrzywdzonym doszło do sprzeczki i oskarżony przewrócił pokrzywdzonego na ziemię i zaczął go bić po ciele. Drugi z oskarżonych przyłączył się do zajścia i przytrzymywał pokrzywdzonego, kiedy ten był bity przez pierwszego z napastników. Następnie gdy pokrzywdzony wstał i odszedł, jeden z oskarżonych rzucił w niego kamieniem i uderzył go od tyłu w głowę i wtedy pokrzywdzony upadł i uderzył tyłem głowy w podłoże. Wtedy oskarżony przeszukał mu kieszenie i zabrał mu 38,43 zł po czym kopnął leżącego w bok.

Skutkiem zdarzenia pokrzywdzony doznał bardzo poważnych obrażeń głowy, przez co spowodowało u pokrzywdzonego ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci wystąpienia choroby realnie zagrażającej życiu, to jest nagłego zatrzymania krążenia.

Oskarżeni znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Sulechowie VI Zamiejscowy Wydział Karny w Sulechowie zastosował tymczasowy areszt wobec mężczyzn na okres 3 miesięcy, przedłużony o kolejne 3 miesiące.

Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat./AP