TRAGICZNY WYPADEK NA S3. ZGINĄŁ 68-LETNI MĘŻCZYZNA JADĄCY DROGĄ EKSPRESOWĄ "POD PRĄD"

Dodano: 2018-03-14

Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o zdarzeniu, do którego doszło 13.03.2018 r. na trasie S 3, na wysokości węzła Jordanowo.
Z dotychczasowych ustaleń wynika, że ok. godz. 7 rano, na drodze  ekspresowej S 3,  na jezdni prowadzącej z kierunku Gorzowa Wlkp. w stronę Zielonej Góry,  kierujący samochodem osobowym Renault Megane 68 -letni mieszkaniec woj. lubuskiego,  jadąc nieprawidłowo tj. "pod prąd" doprowadził do czołowego  zderzenia z prawidłowo  jadącym z przeciwka pojazdem m-ki Skoda Octavia, kierowanym przez 37- letnią   mieszkankę powiatu gorzowskiego.

Skoda Octavia jechała w stronę Zielonej Góry i wyprzedzała poprzedzający ją pojazd. Na skutek zderzenia, kierujący pojazdem m-ki Renault poniósł śmierć na miejscu, a kierująca  pojazdem Skoda Octavia, z obrażeniami kończyn dolnych została przetransportowana przez lotnicze pogotowie ratunkowe do szpitala.

Na miejscu wypadku wykonano oględziny miejsca zdarzenia, pojazdy zabezpieczono do dalszych oględzin, a zwłoki zmarłego zabezpieczono do sekcji zwłok. W KPP Świebodzin przesłuchano także w charakterze świadków, innych  uczestników ruchu - naocznych świadków zdarzenia.

O ewentualnych, kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali  w odrębnych komunikatach. /jcz
 
zobacz także:

w Ciekawie..nie tylko o prawie:

- Wypadek komunikacyjny -
W rozumieniu kodeksu karnego, spowodowanie wypadku w komunikacji to zdarzenie wynikające z naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, w następstwie którego inna niż sprawca naruszenia osoba doznała obrażeń ciała lub poniosła śmierć [art. 177 § 1-2 k.k.].więcej..
 
- Sekcja zwłok- Właściwiej należałoby powiedzieć sądowo-lekarska sekcja zwłok, albowiem do tego rodzaju badania zwłok ludzkich odnoszą się przytoczone tu uwagi. Proponowane przez różnych autorów definicje można podsumować następująco: sądowo-lekarska sekcja zwłok to otwarcie i zbadanie co najmniej trzech jam ciała tj. czaszki, klatki piersiowej i szyi oraz jamy brzusznej w celu ustalenia przyczyny śmierci, jej charakteru i związku przyczynowego z działaniem innych osób. więcej..
 
-Oględziny miejsca zdarzenia - Zwrot "Już starożytni ..." pasuje do tematyki oględzinowej wyjątkowo dobrze. Faktycznie, jak podaje prof. Brunon Hołyst, już w Starożytnym Egipcie powoływano w razie potrzeby specjalne komisje do prowadzenia oględzin miejsca zdarzenia oraz do zabezpieczania i oceny śladów [P. Horoszowski, Niewłaściwe tendencje we współczesnej kryminalistyce, Problemy Kryminalistyki 1957 nr 10, s. 512]. Co ciekawe, protokoły oględzin z tamtego okresu wskazują na pewne elementy łączenia oględzin z eksperymentem i z drobiazgową dokładnością opisują te czynności śledcze więcej..