ZGON 44-LETNIEGO MĘŻCZYZNY OSADZONEGO W ZAKŁADZIE KARNYM

Dodano: 2018-03-16

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o zdarzeniu, do którego doszło 14.03.2018 r. w Żarach. Komenda Powiatowa Policji w Żarach  została powiadomiona przez personel 105 Szpitala w Żarach o zgonie  44-letniego mężczyzny, który kilka godzin wcześniej został przywieziony karetką pogotowia z Zakładu Karnego  w Krzywańcu.

Z uzyskanych informacji wynikało, że zmarły odbywał w Z.K. w Krzywańcu karę pozbawienia wolności i w godzinach rannych 14.03.2018 roku, dostał krwotoku z przewodu pokarmowego. Do Zakładu wezwano karetkę pogotowia i po zbadaniu pacjenta lekarz zadysponował jego przewiezie do Szpitala.

W trakcie badań doszło do zatrzymania akcji serca. Podjęte czynności reanimacyjne okazały się nieskuteczne. Z informacji personelu medycznego wynika, że zgon nastąpił na skutek pęknięcia żylaków przełyku.  Na polecenie prokuratora zwłoki zabezpieczono w celu przeprowadzenia sekcji.

O ewentualnych kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz
 

zobacz także:
- w Ciekawie..nie tylko o prawie:

- Sekcja zwłok -Właściwiej należałoby powiedzieć sądowo-lekarska sekcja zwłok, albowiem do tego rodzaju badania zwłok ludzkich odnoszą się przytoczone tu uwagi. Proponowane przez różnych autorów definicje można podsumować następująco: sądowo-lekarska sekcja zwłok to otwarcie i zbadanie co najmniej trzech jam ciała tj. czaszki, klatki piersiowej i szyi oraz jamy brzusznej w celu ustalenia przyczyny śmierci, jej charakteru i związku przyczynowego z działaniem innych osób. więcej..